УНУТРАШЊА СТРАНА ПОРТРЕТА: Радови Владимира Миљковића у продајној Галерији Београд
ЦИКЛУС радова под називом "Приватни етар", Владимир Миљковић (1994), који је дипломирао на на Факултету примењених уметности, а докторирао на Факултету ликовних уметности у Београду, представља у Продајној галерији Београд, до 9.августа.
Продајна галерија Београд
Поставку чине слике великог формата, експресивног геста и наглашеног колориста, у традиционалној техници уља на платну које аутор описује као "рефлексију људске немоћи, али су оне уједно и приказ савременог човека и његовог духовног потенцијала".
- Трудим се да осликам не само спољашњост, већ и ентеријер портрета- пише аутор у каталогу. - Тада се мешају ткиво, емоција и карактер... Овакав приступ једнако је применљив било да слике емитују радост или трагедију постојања. Идејно полазиште готово свих радова, темељи се на личном поимању религије, историје и етике.
Препоручујемо
ОБЕЛЕЖАВАЊЕ ДВА ВЕКА ОД ОСНИВАЊА : Почели Дани Матице српске у Сремским Карловцима
21. 01. 2026. у 16:33
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)