КАМЕНИ СПОМЕНИЦИ ЗА ЕКРАНЕ: Радови Младена Миљановића у салону МСУ
У САЛОНУ Музеја савремене уметности, у Париској улици, у петак, 5. новембра, у 19 часова, биће отворена изложба "Смрт (на) екрану", Младена Миљановића, чији је кустос Мишела Блануша.
Фото промо МСУБ
Реч је о амбијенталној инсталацији, која се бави истраживањима слика смрти и смрти слике, а чији је тематски фокус на пандемији Ковид 19.
Део поставке која ће трајати до 31. јануара су рачунари, мобилни телефони и дигитални телевизори, које Миљановић обликује техником обраде камена, материјала који се најчешће користи за обележавање смрти, односно за форме вечног помена, стварајући својеврсне споменике овим уређајима.
Овај уметник узбудљиве биографије, рођен у Зеници, после средње школе коју је завршио у Добоју, похађао је Војну школу резервних официра.Пре него што је дипломирао, а потом и магистрирао сликарство на Академији уметности у Бања Луци, радио је и у клесарској радионици на изради надгробних споменика. Тренутно је у процесу израде докторског уметничког рада на Факултету ликовних уметности у Београду, смер нови медији.
Препоручујемо
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо
УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.
20. 04. 2026. у 20:41
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Колику пензију има Ангела Меркел? Бројка ће вас изненадити! А то није крај - једна ствар донела јој богатство
АНГЕЛА Меркел у пензији живи боље него икад!
20. 04. 2026. у 12:46
Коментари (0)