ОД "ДОКТОРКЕ НА СЕЛУ" ДО ВРАЧАРЕ МИКУЛЕ: Глумица Љиљана Благојевић у емисији "Шок ток"

М. Ј. М.

15. 11. 2021. у 07:00

ЛЕГЕНДА нашег глумишта, Љиљана Благојевић, гошћа је новог издања емисије "Шок ток" (Прва, 22.00) у којој ће нам између осталог открити, када је Тома Здравковић специјално за њу написао песму "За Љиљану".

ОД ДОКТОРКЕ НА СЕЛУ ДО ВРАЧАРЕ МИКУЛЕ: Глумица Љиљана Благојевић у емисији Шок ток

Фото В. Данилов

Првакиња драме Народног позоришта у Београду ће се присетити и својих глумачких почетака. Сазнаћемо и како се упознала са супругом Синишом Ковачевићем, драмским писцем и редитељем, као и које су то роле обележиле њену богату каријеру.

На филму је дебитовала 1981. године, главном улогом у сада већ култном остварењу "Сјећаш ли се Доли Бел", Емира Кустурице. Срца гледалаца крај малих екрана освојила је 1982, када је дебитовала на телевизији, главном улогом у серији "Докторка на селу". Од тада, у ниску својих филмских и позоришних ликова ниже само бисере.

Један од њих је и Марта у крими-серији "Кљун", у режији Јелене Гавриловић и Уроша Томића, која је недавно освојила награду публике на престижном фестивалу серија у Кану.

До 21. новембра (на каналу Суперстар ТВ), односно, до 28. новембра (на РТС 1), Љиљану ћемо гледати као врачару Микулу у "Црној свадби", психолошком трилеру са примесама хорора и мистерије, креатора Страхиње Маџаревића и Немање Ћипранића. Мада се њен лик појављује у четири од десет епизода, толико је важан да без њега серија не би могла ни да постоји.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТО ЈЕ ИСТИНА Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

"ТО ЈЕ ИСТИНА" Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан назвао је на друштвеној мрежи Икс организацију УСАИД чудовиштем створеним да сломи, сруши и нагриза слободу и независност нација, након чега је милијардер Илон Маск на то одговорио "истина".

23. 02. 2025. у 15:10

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

БРИТАНСКИ министар спољних послова Дејвид Лами изјавио је данас да ће у понедељак објавити листу мера у оквиру новог, великог пакета санкција Русији, пренели су данас британски медији.

23. 02. 2025. у 10:05

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: Никада нисам био срећнији, осим можда као дете

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: "Никада нисам био срећнији, осим можда као дете"

ЖИВОТНЕ приче које се крију иза монаха на Светој Гори представила је грчка телевизија "Скај" у емисији "ПримеТиме". Пред камерама су се нашли један Кинез који је постао монах, један студент из Солуна који је одмах након дипломе изабрао монаштво, монах који живи у самоћи последње 24 године.

23. 02. 2025. у 11:28

Коментари (0)

МОРАЈУ ДА ПРИЧАЈУ СРПСКИ! ЈА МОГУ ДА ПОБЕГНЕМ, АЛИ НАТАЛИЈА... Никола Јокић о жени, деци, приватном животу