"АНТИГОНА" У ЦРНОЈ ГОРИ: Представа рађена у сарадњи позоришта из Грачанице и Зајечара обићи ће Никшић, Херцег Нови и Котор
НAРОДНО позориште Приштина (са седиштем у Грачаници) и Народно позориште Тимочке крајине "Зоран Радмиловић" ових дана са "Антигоном" (режија Ненад Тодоровић) имаће малу црногорску турнеју: Никшићани ће представу видети 26. новембра, а потом и публика у Херцег Новом и Котору.
Народно позориште Приштина
Тако, после извођења по централној Србији, овај позориши пројекат путује и ван граница земље:
- Надам се да ће то бити почетак сарадње, да ћемо са другим представама имати прилику да гостујемо у Црног Гори и тумачимо ликове који несумњиво припадају нашој култури - каже Предраг Радоњић, директор грачаничког театра. - Сарадња са колегама из Зајечара велико је искуство и срећна околност: уз дружење и сарадњу, разменили смо огромну енергију, што се показало и у квалитету представе.
Прво извођење "Антигоне" у Црној Гори биће уприличено у Никшићу на "Међународном фестивалу глумца - Никшић 2021".
- Навикли смо да играмо у повољним условима, али смо свакако на неуслове навикли још више, тако да нас ништа не може изненадити, нити пореметити - речи су глумца Игора Дамњановића, коме је у представи припала улога Креонта.
После турнеје по Црног Гори, у Грачаници настављају са припремом представе "Сумњиво лице" у режији Милана Нешковића, а премијера се очекује крајем јануара наредне године.
ХАОС У БРИТАНИЈИ ЗБОГ ВЕНЕЦУЕЛЕ: Британски премијер не зна како да реагује
ПРЕМИЈЕР Велике Британије Кир Стармер одбио је да осуди америчку војну акцију у Венецуели, упркос позивима опозиције.
04. 01. 2026. у 13:38
МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.
04. 01. 2026. у 08:58
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)