ЧУВЕНА МИЛАНСКА СКАЛА ОТВОРИЛА СЕЗОНУ: Премијера "Магбета" упркос пандемији
ЧУВЕНА Миланска скала је отворила своју нову сезону премијером опере "Магбет" Ђузепеа Вердија, упркос још једном таласу ковида-19 који је приморао друга позоришта широм Европе да поново затворе своја врата.
Фото: ЕПА
Међу посетиоцима су били председник Италије Серђо Матарела и модни креатор Ђорђо Армани, али је, како оцењује британски лист “Гардијан”, расположење било нешто уздржаније него што је уобичајено за овај догађај који се сматра врхунцем у европском културном календару.
Позоришта у Бечу, Дрездену и Лајпцигу су недавно поново затворена због пандемије.
- Када видите да је толико великих позоришта затворено, морам да кажем да смо срећни што смо стигли на премијеру - изјавио је генерални директор Миланске скале Доминик Мајер.
Скала је у септембру наставила рад у пуном капацитету, али посетиоци морају да покажу здравствене пропуснице које потврђују да су вакцинисани или да су се недавно опоравили од вируса.
Такође се захтева ношење маски.
Препоручујемо
МАСКЕ И НА ОТВОРЕНОМ: Од данас у Италији нова правила за живот у пандемији (ФОТО)
06. 12. 2021. у 17:50
ГОСТИ ИЗ ИТАЛИЈЕ: На Малој сцени Београдског драмског представа "Мајоранин нестанак"
06. 12. 2021. у 14:57
ОМИКРОН ЗАТВАРА ШКОЛЕ: Италија спроводи оштре мере како би ушла у траг новом соју
01. 12. 2021. у 19:32
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РУСИЈА СЕ ХИТНО ОГЛАСИЛА О СРБИЈИ: Песков коментарисао однос Москве и Београда
РУСИЈА и Србија имају партнерство које омогућава Москви и Београду да разговарају о најхитнијим питањима, али Србија бира свој пут развоја, изјавио је Дмитриј Песков, портпарол руског лидера.
05. 06. 2026. у 11:49
НЕМАЧКА ХИТНО ПОЗВАЛА РУСИЈУ: Путине, време је...
МИНИСТАР спољних послова Немачке, Јохан Вадефул, позвао је руског председника, Владимира Путина, да покрене преговоре о миру у Украјини уз учешће Европе, преносе немачки медији.
05. 06. 2026. у 09:53
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)