НАГРАДА "НОВИЦА ТАДИЋ": Младим песницима уручено признање са именом великана српске поезије
СВЕЧАНА додела престижне књижевне награде "Новица Тадић" за младе песнике одржана је у Галерији Завода за проучавање културног развитка,а Ово књижевно признање са именом великана српске поезије Новице Тадића, припало је - Велимиру Кнежевићу, аутору збирке "Слушни апарат", Тијани Сладоје, ауторки збирке "Одеротине" и Јелени Калајџији, ауторки збирке "Прљави сњешко на усијаној хауби".

Завод за проучавање културног развитка
Глумица Вјера Мујовић читала је стихове награђених, а о добитницима су говорили чланови жирија: Мирко Демић, Жарко Миленковић и Весна Тријић. Награда "Новица Тадић" додељује се под покровитељством Министарства културе и информисања Републике Србије.

ЕКСПЛОЗИЈЕ ШИРОМ УКРАЈИНЕ: Руси жестоко ударили на Дњепар и Харков, Кијевом завијају сирене (ФОТО/ВИДЕО)
У КИЈЕВУ и низу украјинских региона проглашена је ваздушна претња од удара руских балистичких ракета, саопштено је данас из Ваздухопловних снага украјинске војске. Руси су дроновима силовито ударили на Харков и Дњепар, има мртвих и повређених.
30. 09. 2025. у 18:36

"ЗАШТО МИ ПИПАШ ЖЕНУ?" Овако је почела туча на свадби у Горњем Милановцу, насрнули на доктора (ВИДЕО)
СВАДБЕНО весеље у Горњем Милановцу претворило се у хаотичну сцену када је дошло до несвакидашњег инцидента.
30. 09. 2025. у 16:10

НЕ ДА НА ЋЕРКУ Богданин отац очитао лекцију Вељку, јасно му ставио до знања: "Можда пре ниси имао овакву девојку..."
ВЕЉКО је увек истицао да жели велику породицу са много деце којима ће усадити праве вредности и традицију.
29. 09. 2025. у 16:17
Коментари (0)