ЦИКЛУС "УМЕТНИК У БИБЛИОТЕЦИ": Редитељка Тања Мандић Ригонат о представама по делима Достојевског и Ибзена
У АТРИЈУМУ Народне библиотеке Србије, у четвртак 31.марта, у оквиру циклуса "Уметник у библиотеци" гостоваће редитељка и драматуршкиња Тања Мандић Ригонат. Модератор разговора је Милена Ђорђијевић
фото:Архива "Новости"
Ове вечери биће речи о режији Тање Мандић Ригонат, драматизацији и адаптацији дела "Зли дуси" Ф. М. Достојевског и "Нора - Луткина кућа" Хенрика Ибзена. Тим поводом, проблематизоваће се феномени слободе, самовоље, злочина, преступа, као и одговорности човека наспрам сопствених одлука, љубави и цене искрености.
Програм се може пратити и уживо онлајн преко званичне фејсбук странице Народне библиотеке Србије и у одложеном термину преко јутјуб канала.
Препоручујемо
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
КАКО ДАНАС ИЗГЛЕДА АЉОША ВУЧКОВИЋ Глумица објавила снимак из позоришта: "Велики и добри наш!"
ГЛУМИЦА Драгана Мићаловић дирнула је пратиоце објавом на друштвеним мрежама, где је поделила емотиван снимак легендарног глумца Аљоше Вучковића из позоришта. На видеу се види како глумац пева на сцени.
28. 12. 2025. у 08:48
Коментари (0)