АКАДЕМИК ТАБАЧКИ СВЕЧАНОМ БЕСЕДОМ ОТВАРА ФЕСТИВАЛ: Од почетка 67.Стеријиног позорја у Новом Саду дели нас само 16 дана
ОВОГОДИШЊЕ 67. Стеријино позорје које ће у Новом Саду трајати од 26.маја до 3.јуна, свечаном беседом отвориће академик Миодраг Табачки, петоструки добитник Стеријине награде,од којих су четири за сценографију (1982, 1996, 1998. и 1999), као и Награде за нарочите заслуге на унапређењу позоришне уметности и културе 2009. године.- саопштила је данас управа Позорја.

Фото Стеријино позорје
О Стеријиним наградама ће одлучивати Жири у саставу Слободан Скерлић, редитељ (председник), Милена Павловић, глумица, Слободан Унковски, редитељ, Петар Михајловић, драмски писац и Зоран Максимовић, театролог. Водитељи Округлог стола биће Исидора Поповић, театролошкиња и Влатко Илић, редитељ.
Поред петнаест представа у различитим селекцијама по избору селектора др Миливоја Млађеновића, публика овогодишњег Позорја имаће прилику да погледа и низ пратећих програма. Ове године у прологу фестивала у Сценској лабораторији ФТН предавање ће одржати Слободан Унковски („Чему уметност служи данас?“).
Првог дана Фестивала биће отворена 17. изложба позоришног плаката и графичког обликовања која је тријеналног карактера. Биће уприличена и изложба дечјих ликовних радова „Сцена, маска, костим, лутка“, те изложба позоришне фотографије Срђана Пабла Дорошког. Својим пројектом „Милева“ новосадској публици представиће се COLECTIVO HOMÓNIMO из Чилеа.
Одсек за уметност и дизајн, Департман за архитектуру и урбанизам Факултета техничких наука Универзитета у Новом Саду, дугогодишњи сарадник Стеријиног позорја, припремио је и изложбу костима студената мастер студија (Шок коридор) и пројекат „Доколица“, уметнички рад студената треће године сценске архитектуре, технике и дизајна.
После двогодишње паузе, услед епидемије короне, поново ће се окупити студенти позоришних високошколских установа у оквиру Позорја младих. Свој простор на Фестивалу имаће и студенти драматургије Академије уметности у Новом Саду јавним читањем њихових драмских остварења.
Препоручујемо

"МОЈ МУЖ" ПЕДЕСЕТИ ПУТ: Јубиларно извођење на сцени Југословенског драмског позоришта
27. 04. 2022. у 15:15

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

ПЕВАЧ НИЈЕ БИО НА ОЧЕВОЈ САХРАНИ: "Није ме гризла савест"
ПЕВАЧ Раде Лацковић доживео је трагедију која му је потпуно променила живот.
09. 09. 2025. у 11:31
Коментари (0)