ПОМПЕЈА НИЈЕ ЈЕДИНИ ГРАД КОЈИ ЈЕ САХРАНИО ВЕЗУВ: Мини серија "Изгубљено благо Рима" стиже на канал Национална географија
НАКОН што смо открили све мистерије Египта, време је да закорачимо у изгубљени свет древног Рима.
Документарна шестоделна мини-серија "Изгубљено благо Рима", коју од 22. маја гледамо на каналу "Национална географија" (недељом у 22.00), откриће нам неке од мистерија којих нису свесни ни они који данас живе у Риму и другим градовима широм Италије. Серијал прати међународне екипе археолога који крећу у нову сезону ископавања, да би открили тајне о животу у римском царству. Захваљујући најмодернијој технологији уклањамо слој по слој земље наталожене током векова преко некадашњих улица, храмова, фонтана и других знаменитости античке Римске империје. Гледаоци ће пузати испод Помпеја, а сасвим случајно ћемо у Риму наићи на изгубљени колосеум, и ући у једину римску пирамиду којој је недавном реконструкцијом враћен стари сјај. Међутим, нећемо се задржати само на копну. Одлазимо и испод површине мора, са чијег ћемо дна из унутрашњости бојног брода, потопљеног пре две хиљаде година, спасти товар непроцењиве вредности, који светло дана није видео бар два миленијума.
Иако је настао захваљујући великој трагедији, ерупцији вулкана Везув пре скоро две хиљаде година, Помпеја је данас највећи музеј античког живота. Нова истраживања археолога забележена у документарцу "Изгубљено благо Рима" откриће нам какве тајне крију гробови овог древног града. Оком камере спустићемо се и у мрачне тунеле испод градског купатила...
У наредној епизоди откривамо како се Рим уздигао водећи ратове на фронтовима од Сицилије, преко централне Италије све до удаљене Картагине и Туниса. Спустићемо се испод површине мора трагајући за потопљеним бојним галијама, али ћемо за остацима прошлости трагати и у подножју Апенина откривајући првобитне римске храмове.
Путовање кроз историју даље нас води до Колосеума, сазнаћемо како је изгледала Неронова изгубљена палата нестала у великом пожару који је умало прогутао Рим. Пратећи остатке Хадријановог зида видећемо како су Римљани преполовили Велику Британију, а на крају ћемо отићи и до града близанца чувене Помпеје, древног Херкуланума који је нестао у истој ерупцији Везува, али је у историји остао занемарен због славније "сестре".
Препоручујемо
ОТКРИВАЊЕ СВЕТА МОЋНИХ МАШИНА: Нови циклус ТВ саге о највећим инжењерским чудима
05. 03. 2022. у 17:26
РУСКИ ЗВАНИЧНИК ОТКРИО: Ово би могло бити место потенцијалног састанка Путина и Трампа
УЈЕДИЊЕНИ Арапски Емирати (УАЕ) имају снажна досадашња искуства у организовању самита и могли би бити место потенцијалног састанка између председника Русије Владимира Путина и новоизабраног председника САД Доналда Трампа, изјавио је Олег Карпович, проректор за научна питања на Дипломатској академији Министарства спољних послова Русије, за руску агенцију ТАСС.
15. 01. 2025. у 12:23
"ЉУДИ ЋЕ УМРЕТИ" Ватрогасци недељама пре ужаса у Лос Анђелесу упозоравали на најгори сценарио
МАЊЕ од месец дана пре него што су пожари захватили Лос Анђелес, група искусних ватрогасаца окупила се на Градском већу како би тражили већа средства.
15. 01. 2025. у 14:03
ШУТАНОВАЦ У БРАКУ СА ЋЕРКОМ МИРОСЛАВА ИЛИЋА: Веома успешна, родила му два сина
Драган Шутановац, председник Савета за стратешке политике и некадашњи министар одбране биће нови амбасадор Србије у Вашингтону.
16. 01. 2025. у 13:42
Коментари (0)