ЊЕГОВ ТРАГ ЈЕ ОГРОМАН И ДУЖНИ СМО ДА ГА ПАМТИМО: Саучешће ППВ и МСП Ивице Дачића поводом смрти Пурише Ђорђевића

Андријана Нешић

23. 11. 2022. у 17:40

ПРВИ потпредседник Владе и министар спољних послова Ивица Дачић изразио је саучешће поводом смрти једног од наших највећих филмских редитеља Пурише Ђорђевића.

ЊЕГОВ ТРАГ ЈЕ ОГРОМАН И ДУЖНИ СМО ДА ГА ПАМТИМО: Саучешће ППВ и МСП Ивице Дачића поводом смрти Пурише Ђорђевића

Фото Д. Миловановић

"Пуриша Ђорђевић је својим животом надвисио своју филмску уметност, без које иначе не може да се замисли југословенска и српска уметност. Био је СКОЈ-евац, партизан, борац против фашизма и као такав, све своје хуманистичке идеје уткао је у своје свевременске филмове. Његов траг у нашој култури и уметности је огроман и дужни смо да га памтимо као великана којег смо имали срећу да запамтимо као савременика. Породици, пријатељима и поштоваоцима дела Пурише Ђорђевића изражавам најдубље саучешће", наводи се у изразима саучешћа Ивице Дачића.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте

ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте

ПРЕМА најавама метеоролога, октобар 2025. почеће у Србији под утицајем продора хладног ваздуха са североистока Русије који је дошао до Немачке и Пољске, али се полако приближава ка нама што ће проузроковати развој циклона у Јонском, Тиренском и делу Јадранског мора и већ 1. октобра, у среду, у вечерњим часовима на југу и југозападу Србије почеће да пада киша.

30. 09. 2025. у 20:58

Коментари (0)

КАМЕРА КОЈА И ДАЉЕ ДИКТИРА ПРАВИЛА ИГРЕ – Хуаwеи Пура 80 Про