"ОЛУЈА" ГЛЕДАНИЈА ОД "АВАТАРА": Филм Милоша Радуновића о прогону Срба из Хрватске привукао велики број гледалаца

М. Н. М.

25. 01. 2023. у 07:20

ЈЕДАН од најишчекиванијих филмова у модерној српској кинематографији, "Олуја", који после 28 година открива истину о Србима прогнаним из Крајине, премашио је сва очекивања када је реч о гледаности.

ОЛУЈА ГЛЕДАНИЈА ОД АВАТАРА: Филм Милоша Радуновића о прогону Срба из Хрватске привукао велики број гледалаца

Фото Промо

После само пар дана приказивања у неколико градова у Србији филм је погледало готово 30.000 гледалаца, што је скоро три пута више него што у Србији тренутно има најгледанији филм на свету, "Аватар".

Прве вечери приказивања "Олуја" је била најгледанији филм у биоскопима, да би се тренд наставио и наредног дана, тако да је већ за викенд дошла до 30.000 гледалаца, што потврђује да није реч само о изузетно великом филму за српску историју, већ и о биоскопском хиту светског калибра, сматра Владан Анђелковић из "Омега продукције", по чијој идеји је и настао филм.

Приказивање "Олује" тек треба да почне у региону, где се очекује велика гледаност, нарочито у Републици Српској, где ће ускоро бити одржана и званична премијера.

- Срећан сам због оваквих бројки на самом старту приказивања у биоскопима. Нама јесте био циљ да се не заборави ова трагедија нашег народа и ово је доказ да смо на добром путу да то и остваримо. Посебно сам срећан што млађа популација има добре реакције на филм "Олуја" и што долазе у толиком броју да погледају нашу причу - рекао је Милош Радуновић, сценариста и редитељ филма.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим (ВИДЕО)

СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)

ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.

17. 02. 2026. у 20:01

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

Коментари (0)

ЛИЛ У ПРОБЛЕМУ, ЗВЕЗДА У НАЛЕТУ: Почиње двобој за осмину финала Лиге Европе!