НИКИТА МИЛИВОЈЕВИЋ НОВИ УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР БИТЕФА: Познати редитељ именован на данашњој седници Скупштине града Београда

В.В.С.

21. 02. 2023. у 14:44

НА седници Скупштине града Београда данас је позоришни редитељ Никита Миливојевић постављен на место новог уметничког директора Битефа - саопштавају из Битеф театра.

НИКИТА МИЛИВОЈЕВИЋ НОВИ УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР БИТЕФА: Познати редитељ именован на данашњој седници Скупштине града Београда

фото:П.МИТИЋ

Никита Миливојевић је један од водећих српских редитеља и редовни професор на Академији уметности у Новом Саду. Остварио је запажену каријеру у Србији и иностранству, режирајући представе у Енглеској, САД, Немачкој, Шведској, Италији, Грчкој, Турској, Кипру, Словенији, Македонији. Добитник је свих релевантних позоришних признања у својој земљи: награде "Бојан Ступица", неколико Стеријиних награда, "Политикине" награде за најбољу режију на 31. Битефу, награде критике позоришног часописа "Сцена", годишњих награда различитих позоришта и фестивала. Био је директор Битеф театра од 2005. до 2009. године.

На месту уметничког директора Битефа Миливојевић ће заменити Ивана Меденицу који је на овој функцији био претходних седам година (50-56. Битеф). Пре њега програм су селектовали Ања Суша, Јован Ћирилов и Мира Траиловић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

ХАОС У КОШАРЦИ! ФИБА доказала крађу, Никола Јокић је прави МВП НБА лиге!