ЧАРОЛИЈА БЕСКРАЈНИХ ВАРИЈАЦИЈА: Дела три ликовне уметнице у Ранчићевој кући

Миљана Краљ

07. 10. 2023. у 10:00

СЛИКЕ три ауторке Анамарије Вартабедијан, Душанке Вартабедијан и Марион Дедић, чине изложбу "Три погледа на цвет", која ће до 17 октовра бити пред публиком у Ранчићевој кући, галерији Центра за културу Гроцка.

ЧАРОЛИЈА БЕСКРАЈНИХ ВАРИЈАЦИЈА: Дела три ликовне уметнице у Ранчићевој кући

Фото промо

Представљени су радови инспирисани природом и флоралним мотивима, изведеним пастелом и акварелом.

- Нит која спаја три ауторке је дивљење према стваралачкој снази и лепоти природе, чаролији њених бескрајних варијација облика, боја и композиција- пише, између осталог, у најави поставке. - Свака понаособ бележи јединствени, неповратни призор иза којег су стварање, трајање, пролазност и обнављање. Вођене личним доживљајем и у оквирима својих уметничких сензибилитета одају сликовни омаж природи кроз цвет, опредељујући се за различите сликарске материјале попут пастела, акварела или комбинованих техника.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО Захарова упутила мистериозну поруку Западу

"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".

01. 11. 2025. у 19:52

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

НИЈЕ ЗАСЛУЖИЛА ДА ЈОЈ СЕ ОВО ДЕСИ: Милша кроз сузе о Мири Бањац и њеној трагедији - једну реченицу колегинице памтиће заувек

"НИЈЕ ЗАСЛУЖИЛА ДА ЈОЈ СЕ ОВО ДЕСИ": Милша кроз сузе о Мири Бањац и њеној трагедији - једну реченицу колегинице памтиће заувек

ГЛУМИЦА Милица Милша не крије да су она и њен супруг, Жарко Јокановић, учинили све да Миру Бањац врате на сцену после велике породичне трагедије која ју је задесила.

02. 11. 2025. у 10:23

Коментари (0)

ВЕЛИКА ЧИСТКА НА МАРАКАНИ! Црвена звезда остаје без још једног странца!