ЗАВРШЕНА "СМЕДЕРЕВСКА ПЕСНИЧКА ЈЕСЕН": Награда за поетско дело уручена кубанској песникињи Нанси Морехон

Јелена Илић

20. 10. 2023. у 15:31

Овогодишњи 54. Међународни фестивал поезије “Смедеревска песничка јесен” завршен је доделом најзначајније награде која се у Србији додељује за свеукупно поетско стваралаштво песницима из читавог света, а лауреат овогодишњег „Златног кључа Смедерева“ је кубанска песникиња Нанси Морехон.

ЗАВРШЕНА СМЕДЕРЕВСКА ПЕСНИЧКА ЈЕСЕН: Награда за поетско дело уручена кубанској песникињи Нанси Морехон

Илустрација/Foto: Nenad Zivanovic

-Ово је за мене велики тренутак.Изговарам ове речи јер сма зхавална свима који су омогућили да овде будемо прожети овом лепотом, казала је Морехон захваљујући на награди која се састоји од позлаћене копије средњевековног кључа града, новчаног износа и објављивања двојезичне збирке песама.

На завршној вечери фестивала додељене су и остале песничке награде овогодишњим лауреатима.

Доддли награда присуствовали су, поред осталих, и министар културе Републике Кубе, Алпидио Алонсо Грау и државни секретар Министарства културе Републике Србије, Миодраг Ивановић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво

НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.

25. 07. 2025. у 08:55

Коментари (0)

ДИРЉИВА СЦЕНА У БРАНЕШЦИМА: Баја Мали Книнџа певао свој велики хит, а онда му је пришао један младић (ВИДЕО)