ФОРМИРАНА РАДНА ГРУПА ЗА "ЦВИЈЕТУ": Одлука министарства због алармантног стања Уметничког павиљона на Малом Калемегдану
ЗБОГ алармантног стања у коме се налази Уметнички павиљон "Цвијета Зузорић", Министарство културе донело је решење о образовању и именовању радне групе која има задатак да "размотри, испита, образложи и предложи решења за реконструкцију" овог споменика културе.

Фото промо
Али, и да предложи адекватан смештај УЛУС-а током реконструкције, као и уговор којим ће се "регулисати корисник, услови и временски период коришћења" изложбеног простора на Малом Калемегдану.
Председник радне групе је Зоран Вапа, посебни савретник министарке културе, а њени чланови су Вукица Килибарда (секретар министарства), Војислав Клачар ( председник УО УЛУС), Вахида Рамујкић (члан УО УЛУС), Оливера Вучковић (дирекор Завода за заштиту споменика културе града Београда), Бранислав Орлић ( секретар Рапубличког завода за заштиту споменика културе), и Јелена Петошевић (самостални саветник из Републичке дирекције за имовину).
Препоручујемо

РАДНА ГРУПА ЗА "ЦВИЈЕТУ": Министарство културе о судбини павиљона на Калемегдану
14. 11. 2023. у 17:33

РУЉА ИЗВУКЛА БРИТАНЦА ИЗ СТАНИЦЕ И ЗАПАЛИЛА ГА: Полиција није реаговала из страха за сопствену безбедност
БРИТАНСКИ држављанин преминуо је од последица тешких опекотина након што га је, према наводима локалних медија, група људи извукла из полицијске станице и запалила на улици, јавља Скај њуз.
22. 04. 2025. у 12:01

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

Халид Бешлић "тежак" 13 милиона €, а живи од кирије - "увалио" се у кредит
"САДА изнајмљујем све и живим од кирије, тако је најбоље."
21. 04. 2025. у 18:56 >> 18:56
Коментари (0)