ДА СЕ НЕ ЗАБОРАВИ: Смотра документарног филма у Југословенској кинотеци
ДА се не заборави, назив је и мото програма обележавања четврт века од почетка агресије НАТО на Србију и Црну Гору, који ће почео отварањем изложбе фотографија на ту тему, у Атријуму Дома војске Србије, а настављају га међународна конференција у Дому војске и смотра документарног филма о агресији НАТО, у Кинотеци.
промо
Вечерас у 19 часова у Југословенској кинотеци ће бити отворена изложба фотографија бомбардованих архитектонских остварења, у склопу свечаног отварања филмске смотре. Први филм на програму је документарац Драгана Елчића "НАТО агресија на СРЈ... на мир повод", у наставку вечери следе пројекције остварења "Миленијумска грешка" Александра Кајевића, "Невидљиви Срби" Фулвија Грималдија, "Геноцид на Балкану" - инсерт из филма "Смртоносна прашина" Фридера Вагнера, и "Зашто" Јелене Милинчић и Анисе Науи.
У суботу од 16 часова програм почиње пројекцијом филма "НАТО агресија на СРЈ... на мир хумане бомбе" Елчића, следе "Гнездо" Миливоја Несторовића, "Воз" Горана Костића", "Герника 2" Огњена Петковића и Љиљане Вернер, "За слободно небо" Застава филма, "Уранијум 238 - моја прича" Миодрага Миљковића и Срђана Алексића и "Чекајући Хандкеа" Горана Радовановића.
У недељу, од 16 сати, приказује се Елчићев филм "НАТО агресија на СРЈ... на мир последице", потом "No comment" Драгана Станића, "Отето Косово" Вацлава Дворжака, "Експеримент наживо" Андрије Димитријевића и Александре Станковић - Нешић, и "Војска Југославије у одбрани од НАТО агресије" Милуна Вучинића и Горана Костића.
Препоручујемо
"АЛТЕРАНАТИВНА ЦУЦА СОКИЋ : ЦРТЕЖИ ": Гостовање изложбе у Музеју у Смедереву
03. 02. 2026. у 15:05
ЗВУК ИСКРЕНЕ ЕМОЦИЈЕ: Албум клавирског трија Corda постао видљив на светској сцени
03. 02. 2026. у 14:43
СУМЊА СЕ ДА ЈЕ ОВАЈ ЧОВЕК СА ЕСТРАДЕ НАРУЧИО НАПАД НА ЧОЛИНУ КУЋУ: Били пријатељи и сарадници (ФОТО)
ЈЕДАН правац истраге упућује на познато име са естраде, чека се прикупљање свих доказа.
03. 02. 2026. у 16:49
"АНУШКА ЈЕ ВЕЋ ПРОЛИЛА УЉЕ..." Медведев: Зеленски је осуђен на пропаст
ШЕФ кијевског режима Владимир Зеленски је осуђен на пропаст, изјавио је заменик председника Савета безбедности Руске Федерације Дмитриј Медведев медијима.
01. 02. 2026. у 14:56
"УБИЋУ СЕ, ХОРОР!" Марија открила дуго чувану тајну: "Рођена сам без..."
"ЈА ћу да се убијем, значи хорор!"
01. 02. 2026. у 09:13
Коментари (0)