БЕЛГОРОД У ФОТОГРАФИЈАМА: У Архиву Војводине отворена изложба Андреја Закоморног (ФОТО)

Јованка СИМИЋ

10. 12. 2024. у 20:01

ПОСТАВКА Андреја Закоморног, фотографа, писца и новинара из Белгорода, отворена је данас, а организована је у сарадњи са Српским ресурсним центром Белгородског државног технолошког универзитета В. Г. Шухов.

БЕЛГОРОД У ФОТОГРАФИЈАМА: У Архиву Војводине отворена изложба Андреја Закоморног (ФОТО)

Фото Архив Војводине

Директорка  овог центра Викторија Николајевна Рјапухинова свечано је отворила изложбу, а госте и посетиоце поздравио је директор Архива Војводине др Небојша Кузмановић.

Фотографије сакупљане током неколико година приказују живот Белгорођана у овим тешким ратним временима по становнике града. Ипак, изложба не приказује рушевине и смрт, већ живот, иако многе знаменитости забележене фотографским објективом уметника више не постоје...

Белгород, град у западном делу Русије и административни центар Белгородске области, пре рата у Украјини имао је  356.000 становника. Налази се у јужном делу Средњеруске висоравни, на десној обали Северског Доњеца (десна притока Дона), 695 км јужно од Москве и 40 км од границе са Украјином.

Изложба у Архиву Војводине трајаће до  10. јануара 2025. године.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).

10. 01. 2026. у 15:08

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.

10. 01. 2026. у 06:30

Коментари (0)

СПЕКТАКЛ! ЕЛ КЛАСИКО ЗА ТРОФЕЈ! Барса силовита, Реал рањив – ко диже Суперкуп у Џеди?