ОТВОРЕН ШЕСТИ "КЕСТЕНБУРГ": Међународни фестивал у Бањалуци окупио глумце из Европе, Азије и Северне Америке

МЕЂУНАРОДНИ фестивал "Кестенбург", који по шести пут организује Бањалучко студентско позориште, почео је са програмом у шест градова Републике Српске.

ОТВОРЕН ШЕСТИ КЕСТЕНБУРГ: Међународни фестивал у Бањалуци окупио глумце из Европе, Азије и Северне Америке

фото Промо

Током дводневне манифестације, на сцени ће се појавити 60 глумаца из Европе, Азије и Северне Америке.

Овогодишњи фестивал ће у такмичарском делу програма окупити десет представа, а пратећим програмом биће обухваћено педесет додатних догађаја, од којих је најважнији (како се најављује) -"Књига о Милутину" Зездара театра из Београда.

У стручном жирију ове године су Ненад Јездић из Србије, Кајоко Јамасаки из Јапана и Ахмед ел Рахим из Судана. Осим "Златног кестена" као највреднијег признања, на Фестивалу ће бити додељене и награде "Сребрни кестен" и "Бронзани кестен", као и специјалне награде дирекције фестивала.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ЈУНСКИ ПРОГРАМ ТЕАТРА ХУМАНОСТИ У ЗНАКУ ПРОДУКЦИЈЕ ФОНДАЦИЈЕ MOZZART: Нове представе, књижевно вече Матије Бећковића...