ЧЕТИРИ НАГРАДЕ ЗА НП „СТЕРИЈА“ У РУМИ: „Хамлет“ најбоља представа 28. Међународног фестивала Арт Трема Фест
ПРЕДСТАВА Професионалне сцене на румунском језику при НП „Стерија“ из Вршца – „Хамлет парти – уметност владања собом“, освојила је чак четири награде на 28. Међународном фестивалу Арт Трема Фест у Руми.
Фото: А.Аврамеску
У конкуренцији ансамбала из Србије, Хрватске, Бугарске и Северне Македоније, Вршчани су освојили Гран при за најбољу представу у целини.
Редитељ Атила Антал освојио је Златну маску за најбољу режију, а заједно са вршачком сценографкињом и костимографкињом Софијом Лучић и Златну маску за сценски дизајн, музику и светло.
Млади глумац Дарио Доклеан освојио је Сребрну маску за улогу Хамлета.
Фото: А.Аврамеску
Представа „Хамлет парти“ траје два сата, са десетоминутном паузом између два чина. Специфична је по томе што се изводи на две сцене, што им је било обезбеђено и на овом фестивалу.
Први део представе настао је на основу најтрагичнијег петог чина Шекспировог „Хамлета“, док је други део заправо парти (журка или даћа – свако тумачи на свој начин), који је настао у постдрамском кључу, у стилу пост фестум ситуације, у којој се дубље залази у анализу Хамлета и свега што се десило у самој драми.
Овом представом вршачко позориште је послало поруку мира и демократичности, мултикултуралности и одговорности, саживота и моћи позоришне уметности да гради и утврђује мостове међу државама и народима, јер у креативном тиму овог пројекта успешно раде, раме уз раме, Румуни, Срби, Мађари и многи други.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
РЕЧ ЈЕ НАШ ОБРАЗ ПРЕД БОГОМ: Награда "Стеван Раичковић" уручена Слободану Ристовићу
10. 07. 2026. у 23:25
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)