НАСТАРИЈИ МУЗЕЈ У СРБИЈИ ДОБИЈА ГРЕЈАЊЕ: Установи из Беле Цркве четири милиона за ту инвестицију

Јелена Баљак

20. 06. 2025. у 19:19

У НАРОДНОМ музеју у Белој Цркви, који је основан 1877. и сматра се најстаријим музејом у Војводини, до зиме ће бити уведено грејање, захваљујући пројекту, који је са четири милиона динара подржао Покрајински секретаријат за културу.

НАСТАРИЈИ МУЗЕЈ У СРБИЈИ ДОБИЈА ГРЕЈАЊЕ: Установи из Беле Цркве четири милиона за ту инвестицију

Фото: Ј.Ј.Баљак

Тиме ће бити решен вишедеценијски проблем чувања богате културне заоставштине белоцркванског музеја, а биће омогућено и да се културни програми за посетиоце одржавају и у зимском периоду.

Зграда музеја се простире на око 400 квадратних метара, од чега највећи део заузима изложбени простор сталне музејске поставке, који је потпуно реновиран пре четири године. Нова инвестиција предвиђа уградњу система грејања са радијаторима у целом објекту.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО Захарова упутила мистериозну поруку Западу

"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".

01. 11. 2025. у 19:52

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

НИЈЕ ЗАСЛУЖИЛА ДА ЈОЈ СЕ ОВО ДЕСИ: Милша кроз сузе о Мири Бањац и њеној трагедији - једну реченицу колегинице памтиће заувек

"НИЈЕ ЗАСЛУЖИЛА ДА ЈОЈ СЕ ОВО ДЕСИ": Милша кроз сузе о Мири Бањац и њеној трагедији - једну реченицу колегинице памтиће заувек

ГЛУМИЦА Милица Милша не крије да су она и њен супруг, Жарко Јокановић, учинили све да Миру Бањац врате на сцену после велике породичне трагедије која ју је задесила.

02. 11. 2025. у 10:23

Коментари (0)

ПОЗНАТИ ГЛУМАЦ ПОГИНУО У САОБРАЋАЈНОЈ НЕСРЕЋИ: Хитна помоћ брзо реаговала, али није му било спаса