ТАМАРА РАЂЕНОВИЋ И MAESTRO KOICHIRO KANNO – ГАЛА СПЕКТАКЛ СА ПРЕКО 150 ИЗВОЂАЧА У САВА ЦЕНТРУ
ПЛАВА дворана Сава центра ће 29. децембра засијати пуним сјајем, претварајући се у епицентар врхунске класичне музике и сценског гламура. Тада ће светски призната сопранисткиња Тамара Рађеновић, уз подршку симфонијског оркестра, хора који чине више од 150 врхунских уметника, приредити раскошни гала концерт који ће, без сумње, представљати кулминацију културно-уметничке сезоне у региону.
Фото: Rossela Vanon
Диригент вечери биће чувени јапански маестро Koichiro Kanno, који се Тамари придружује на сцени у Београду по први пут, након њихове запажене сарадње са престижним New Japan Philharmonic Orchestra на недавном солистичком концерту младе уметнице у Токију.
Тамара Рађеновић, школована на престижном лондонском Royal College of Music и последња ученица оперске легенде Montserrat Caballé, остварила је међународне успехе у најпрестижнијим дворанама света – од Carnegie Hall-a у Њујорку, преко Cadogan Hall-a у Лондону и Dai-ichi Life Hall-a у Токију, Auditorio de Zaragoza у Зарагоси, до дворане Ватрослава Лисинског у Загребу, Коларчеве задужбине у Београду и многих других.
Са милионским прегледима на дигиталним платформама и титулом Forbes „30 Under 30“ у области Уметности и Културе, сврстава се међу најпризнатије светске уметнике своје генерације.
Њен планетарни успон потврђују и престижни међународни ангажмани на ексклузивним евентима и специјалним приликама као што су инаугурације председника, прославе стогодишница, раскошни балови, до позива да крајем септембра наступи у Њујорку на догађају од глобалног значаја који окупља светске лидере, наступа на светској изложби ЕXПО у Осаки до сарадње са Минхенском филхармонијом на гала концерту са једним од највећих тенора данашњице, Jonathanom Tetelmanom.
Београдској публици ће 29. децембра бити приређено незаборавно музичко путовање које ће спојити најлепша дела Вердија и Пучинија, страствене тонове Бизеове „Carmen“, уз незаборавне филмске теме Ennia Morriconea и Hansa Zimmera, као и хитове из мјузикла Ендруа Лојда Вебера. Посебан драгуљ вечери биће изведба чувеног дуета из мјузикла Фантом из опере, који ће додатно обогатити емотивни доживљај публике. На сцени ће јој се придружити првак опере Српског народног позоришта, баритон Васа Стајкић.
Фото: Rossela Vanon
У импресивном простору Сава центра – једне од највећих и најсавременијих концертних дворана у Европи – публику очекује спектакл достојан највећих светских метропола.
Улазнице: Tickets.rs и сва Ticket Vision продајна места
Више информација:
Instagram: @tamara_radjenovic
YouTube: youtube.com/@TamaraRadjenovic1
Препоручујемо
"ИЗУЗЕТИ" НА ОТВАРАЊУ ЈУГОСЛОВЕНСКОГ ПОЗОРИШНОГ ФЕСТИВАЛА: Документовање трагедије
18. 11. 2025. у 12:57
БАЈАТОВИЋ ОТКРИО ПОТЕНЦИЈАЛНЕ КУПЦЕ НИС-А: "Руски капитал мора да буде анулиран"
ДИРЕКТОР Србијагаса Душан Бајатовић изјавио је вечерас да продају НИС-а Русима 2008. не види као лош пословни потез, али да руски капитал у тој компанији мора да буде анулиран, јер НИС мора да настави да ради, а као потенцијалне купце НИС-а види субјекте из арапских земаља, али не искључује ни европске, или америчке компаније.
18. 11. 2025. у 22:27
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
ТАЈ МАЛИ ЖУТ БИКИНИ: Тенисерке запалиле нет фоткама са плаже
АРИНА Сабаленка и Паула Бадоса су у жижи.
18. 11. 2025. у 11:34
Коментари (0)