ДОЛАЗЕ "ТРИ ПРАСЕТА И ЈОШ ЈЕДНО": Гостовање бањалучког "Јазавца" у Позоришту "Бошко Буха"

Вукица СТРУГАР

24. 09. 2025. у 13:34

НА почетку нове сезоне Позориште "Бошко Буха" угостиће овог викенда Градско позориште "Јазавац" са ансамблом представе " Три прасета и још једно" Тода Николетића, у драматизацији Александара Васиљевића и режији Белинде Стијак.

ДОЛАЗЕ ТРИ ПРАСЕТА И ЈОШ ЈЕДНО: Гостовање бањалучког Јазавца у Позоришту Бошко Буха

фото Позориште "Јазавац"

Представа је намењена деци старијој од четири године,а на репертоару је у суботу, 27. септембра, у Тетару "Вук". Играју Велимир Бланић, Анђела Тасић ( алтернацији са Катарином Рендић), Јелена Јандрић, Милош Ћебић и Павле Павић.

- Кроз мотиве култне бајке "Три прасета" писац Тоде Николетић се позабавио јако важном темом данашњице, а то је екологија и борба за спас планете. Тоде је један од наших значајнијих живих писаца за децу, а издваја се по томе што пише на духовит, занимљив и деци разумљив начин - истиче Белинда Стијак, редитељка. - Кроз динамичне сцене испреплетени су ликови прасића, Вука, Аске и још неког. Ова занимљива дружина нам прича причу о храбрости, о томе како помоћи другом у невољи, о заштити природе и о томе да никада није касно да постанемо бољи људи.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.

06. 03. 2026. у 09:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.

03. 03. 2026. у 20:21

Коментари (0)

200.000 РАЗЛОГА ЗА СЛАВЉЕ: Yettel bank прославља 200.000 Bank MAX корисника