Награда за збирку "Мојих 80 - портрети": "Јефимијин вез" за Матију у Трстенику

ПЕСНИЧКА наградa "Јефимијин вез", коју је добио за збирку "Мојих 80 - портрети", у издању Компаније "Новости", академику Матији Бећковићу ће свечано бити уручена у четвртак увече, у 20 часова, испред споменика књегињи Милици у Трстенику.

Награда за збирку Мојих 80 - портрети: Јефимијин вез за Матију у Трстенику

Фото: М. Лабудовић

Признање 33. културно-духовне манифестације "Јефимијини дани", Бећковићу је жири доделио једногласно, оценивши да у награђеном делу, збирци "Мојих 80 - портрети", у издању Компаније "Новости, истовремено "трају савремено и старо, историја и легенда, живи и мртви, песници и умници српског човечанства у времену и простору". О аутору и делу на уручењу ће говорити председник жирија Јован Пејчић, а поздравно слово одржаће Александар Ћирић. Планирано је и да лауреат одржи беседу и говори своју поезију. У музичком програму учествоваће трстенички хор "Браћа Југовић", музичка школа "Корнелије Станковић" и КУД "Свети Никола".

Академик Бећковић ће већ у суботу одржати још једно песничко вече, и то у Голубачком граду, у 19 часова.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

СРПСКА КОШАРКА У НЕВЕРИЦИ: Гори интернет од коментара, једни у шоку, други захтевају хитне промене!