Раде Шербеџија добитник награде "Орландо" у Дубровнику

tanjug

25. 08. 2020. у 17:37

Награда "Орландо" за најбоље уметничко остварење у драмском програму овогодишњих Дубровачких летњих игара додељена је Радету Шербеџији за улогу Џорџа у представи "Ко се боји Вирџиније Вулф" у режији Ленке Удовички и продукцији Казалишта Улyшес и Београдског драмског позоришта.

Раде Шербеџија добитник награде Орландо у Дубровнику

Фото: N.Skenderija

У образложењу које потписује жири за драму у саставу Паоло Тишљарић, Миреј Станић и Петра Јелача, између осталог пише како је Шербеџија у овој улози показао "прецизност глуме, карактерну тачност, слојевитост и разрађеност, језичку прилагођеност хрватском контексту и изванредну партнерску игру с Катарином Бистровић Дарваш“, што су били само неки од сегмената којима је заслужио овогодишњу Награду Орландо.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ ОТКРИВАЈУ: Русију ће на преговорима у Истанбулу представљати ова два званичника

АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ ОТКРИВАЈУ: Русију ће на преговорима у Истанбулу представљати ова два званичника

ВИСОКИ бивши званичник Кремља, који је желео да остане анониман због осетљивости теме, рекао је да ће Русију на предстојећим преговорима у Истанбулу представљати министар спољних послова Сергеј Лавров и саветник председника за спољну политику, Јуриј Ушаков, објавио је лист Вашингтон пост.

14. 05. 2025. у 09:19

Коментари (6)

ЗАВРШЕНА ОБНОВА МАЛИХ ХЕ „ВУЧЈЕ“ И „ЈЕЛАШНИЦА“