"ЛАЖНЕ" БАЈКЕ БЕЗ КРАЈА: Књига из пера Албахарија и Огњановићеве
ТРИНАЕСТ (лажних) бајки, заједничко дело писаца Давида Албахарија и Мирјане Огњановић, те илустратора Славка Крунића, нашло се међу новијим издањима куће Booka, под пре свега поштеним насловом - "Лажне бајке".

Фото Booka
Издавач који нам је и раније пласирао аутентичне продукте списатељско-цртачке колаборације Огњановићеве и Крунића, ипак први пут представља књигу насталу у шест руку, из списатељског пера познатог двојца, колега и пријатеља, Мирјане и Давида.
Лагане, али нипошто баналне, неочекиваних обрта и предивно илустроване, "Лажне бајке" читаоца уверавају да ове приче немају крај, да имају бесконачно много верзија, могућих крајева и поука, те да могу бити и без речи, истовремено нас учећи и да није неминовно са годинама прерасти ове чаробне приповести.
Упорно настојећи да разоткрије тајне живота које су почеле да их опседају још у детињству, у три пара руку претражујући наизглед добро познат терен, списатељско-илустраторски тројац жудно хрли ка сазнању, које као да им непрестано измиче - потврђујући да је писање врста сакривања нечега, што обавезно бива разоткривено.
Аутори читаоцима дају задатак да сами протумаче последњу, "бонус" односно четрнаесту бајку "Кентаур", дату без речи - кроз илустрацију на самом крају књиге, инспиришући их да себи приуште задовољство приповедања па и давања поуке, остављајући отворено све што је могуће отвореним оставити, па чак и питање ко је истински аутор (или сакупљач) бајки које су пред њима, они сами, имена са насловнице, или пак маестрални Итало Калвино!

ПОРОДИЦЕ У ШОКУ НАКОН ШТО СУ ОТВОРИЛЕ КОВЧЕГЕ СА ТЕЛИМА: Нове бизарности након пада авиона у Индији
СИН жене која је погинула у паду авиона компаније Air India изјавио је за Би-Би-Си да су у ковчегу с телом његове мајке пронађени и „други остаци“.
23. 07. 2025. у 16:49

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

ВЕЛИКЕ ДЕВОЈКЕ: Федерерове ћерке више нису мале - лепе близнакиње, видите на кога личе (ФОТО)
ПОРЕД њих две, Роџер Федерер је отац двојице дечака - Леа и Ленија.
22. 07. 2025. у 17:19
Коментари (0)