ТЕМАТСКО ВОЂЕЊЕ КРОЗ ИЗЛОЖБУ "ЉУБАВ ЈЕ ЉУБАВ": Све Готјеове музе
ТЕМА другог стручног вођења кроз изложбу "Љубав је љубав: Радост венчања за све Жан Пол Готје", које ће бити одржано 19. и 20. децембра у подне, у Музеју савремене уметности, носи назив "Од Мадоне до Ејми Вајнхаус: Готјеове (де)конструкције музе".
МСУ
Публику ће кроз поставку водити историчар моде Стефана Жарића, а карте за ове термине се могу купити искључиво онлајн путем преко сајта сервиса Ticket.rs.
У Готјеовом стваралаштву, муза никада није схваћена искључиво као родно бинарна категорија односно само као жена, већ као родно флуидна или чак андрогина персона, истиче Жарић, па његово вођење прати процес (де)конструкције музе у моди: од Мадоне, Ани Ленокс и Грејс Џонс, преко Барби лутке, Дејвида Бовија и Бој Џорџа, па до Дите Вон Тиз, Ејми Вајнхаус и Кончите Вурст.
За наредни викенд у МСУ су припремили радионице за најмлађе, које ће водити Наталија Дабић, музејски едукатор и ликовни педагог, а намењене су деци од 4 до 12 година. Тема радионице ће бити - "Обуци своју играчку", а планирана су два термина, суботом, од 13 до 14.30 и од 15 до 16.30 часова.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
"ТО ЈЕ ИЗНАД ОСКАРА": Траволта добио почасну Златну палму на Канском филмском фестивалу
16. 05. 2026. у 10:40
КРАЈ ЈЕДНЕ ЕРЕ: Преминуо легендарни глумац из серије о Шерлоку Холмсу (ФОТО)
15. 05. 2026. у 13:07
ДАРКО БАЈИЋ СЕ ВРАЋА ПОЗОРИШТУ: Представа „Рејтинг тајм“ у продукцији Фондације Mozzart
12. 05. 2026. у 13:00
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (1)