ФИЛМ "Дара из Јасеновца" емитован је синоћ на РТС-у, а утисци се и даље слежу. Многи су сатима касније остали да размишљају о остварењу које је препуно скривених детаља, а сва је прилика да ће се о њему вероватно још дуго, дуго дискутовати.
Повезане вести
ОД УСТАШКЕ УНИФОРМЕ И МАСКЕ МЕ ЈЕ ПОДИЛАЗИЛА ЈЕЗА: Вук Костић непрепознатљив као командант логора - на снимању “Даре” би ми буквално позлило
ГЛУМАЦ Вук Костић део је глумачке екипе филма "Дара из Јасеновца", у којем тумачи лик Мирослава Филиповића, команданта логора Јасеновац и логора Стара Градишка.
20. 02. 2021. у 23:09
ТАМО СУ ЧИЊЕНА НЕПОЈМЉИВА ЗВЕРСТВА: Марко Јанкетић као озлоглашени усташки заповедник у Јасеновцу - то ми је најтежа улога у каријери
МАРКО Јанкетић у Филму “Дара из Јасеновца” тумачи озлоглашеног заповедника Јасеновца Вјекослава Макса Лубурића.
20. 02. 2021. у 22:48
НАТАША НИНКОВИЋ УМАЛО ОДБИЛА УЛОГУ У ФИЛМУ "ДАРА ИЗ ЈАСЕНОВЦА": "Мислила сам да немам снаге да се упустим у тај ужас"
ГЛУМИЦА Наташа Нинковић у филму "Дара из Јасеновца" одиграла је лик Радојке, а како је истакла, поносна је што је део овог остварења, иако је у први мах била на ивици да одбије улогу.
20. 02. 2021. у 22:48
СЦЕНА ИЗ "ДАРЕ" КОЈА ЈЕ НАЈЕЖИЛА СРБИЈУ: "Музичке столице" у усташком логору уз Ужичко коло - ко не пронађе место, добије "србосјек"
НА првом програму Радио-телевизије Србије, гледаоци су могли први пут да погледају дуго очекивани филм "Дара из Јасеновца" редитеља Предрага Гаге Антонијевића, који говори о страдању Рома, Јевреја и Срба у логору Јасеновац.
20. 02. 2021. у 22:39
"ОВО НИЈЕ ЗА ОСКАРА, ВЕЋ..." Прве реакције публике на филм "Дара из Јасеновца" - Твитер се усијао
НА првом програму Радио-телевизије Србије, гледаоци су могли први пут да погледају дуго очекивани филм "Дара из Јасеновца" редитеља Предрага Гаге Антонијевића, који говорио о страдању Рома, Јевреја и Срба у логору Јасеновац.
20. 02. 2021. у 22:15
Најновије из рубрике
БОЈАН ИВКОВИЋ ЗА "ТВ НОВОСТИ": Село препознаје праве љубитеље живота, а тамо будан сањам и никада се уморан не будим (ФОТО)
ЕМИСИЈА „Моје село весело“ на ТВ Б92, коју сваке недеље у 18 часова воде Бојан Боки Ивковић и Ненад Окановић, није само телевизијски формат, то је својеврсни покрет који враћа веру у живот на селу, у људе, природу и вредности које не пролазе.
08. 05. 2026. у 12:05
Салвадор Дали на коњу улазио у галерије: Сликарка Драгојла Вукадиновић (90) о мало познатом животу ликовних уметника у Паризу
Можда је цео универзум само један велики систем спојених судова. Можда човек и свемир чине једно. Можда су најсићушније молекуле у људском организму само огромне планете из непознатих унутрашњих галаксија гуливерских светова.
03. 05. 2026. у 07:00
Пооштрена правила за доделу Оскара: АИ глумци и сценаристи не могу бити номиновани
АМЕРИЧКА академија за филмске уметности и науке саопштила је да ће само глума људи и сценарији за филмове које су написали људи, а не вештачка интелигенција (АИ), бити прихватљиви за освајање Оскара.
02. 05. 2026. у 23:00
Коментари (1)