ДОБРИЧИН ПРСТЕН ПЕТРУ БОЖОВИЋУ: Барду нашег глумишта уручена награда

Novosti online

27. 02. 2021. у 14:15

НАГРАДА Удружења драмских уметника Србије "Добричин прстен" уручена је барду нашег глумишта Петру Божовићу.

ДОБРИЧИН ПРСТЕН ПЕТРУ БОЖОВИЋУ: Барду нашег глумишта уручена награда

Фото: В. Данилов

На свечаности у фоајеу Сцене Раша Плаовић Народног позоришта, ово признање за животно дело глумачкој легенди која је оставила дубок траг и трајање у позоришној и филмској уметности уручила је Светлана Бојковивћ, лауреат овог престижног знамења.

Награда се састоји од златне копије прстена Добрице Милутиновића, једног од најталентованијих и најомиљенијих српских глумаца у периоду између два светска рата. Уз наследни прстен  Божовић 33. лауреат највећег признања примио је и и уникатну диплому на пергаменту која је, по традицији, део ове награде.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СЛИКА ИЗ СРБИЈЕ КОЈА СЛАМА СРЦЕ: Трагичан разлог зашто рода 2 дана не напушта згариште - изгорело 2 хектара жита

СЛИКА ИЗ СРБИЈЕ КОЈА СЛАМА СРЦЕ: Трагичан разлог зашто рода 2 дана не напушта згариште - изгорело 2 хектара жита

СВАКЕ године, упркос молбама и апелима, велики број људи пали стрљику и на тај начин долази до пожара у којима страдају туђи усеви, али нажалост и животи невиних бића.

27. 06. 2025. у 16:50

Коментари (0)

Kriptovaluta Solaxy (SOLX) raste dok Solanin Layer 2 ulazi na DEX berze, a uskoro sledi i listiranje na velikim centralizovanim berzama