"ЗВИЖДУК У 8", "РОМАНА", "БЕОГРАДЕ": Највећи хитови по којима ћемо памтити Ђорђа Марјановића (ВИДЕО)
"ДЕВОЈКО МАЛА", "Романа", "Лазарела", "Звиждук у осам" песме су по којима ћемо памтити њиховог извођача, Ђорђа Марјановића, чувеног музичара који је данас преминуо у 90. години услед последица корона вируса.

Фото: Принтскрин
Марјановићеве нумере "Никад није касно", "Натали", "Београде", али и многе друге заувек ће остати као аманет који је овај велики уметник оставио свом народу који га је обожавао и пре свега, поштовао.
Своју каријеру започео је 1958. године можда једном од песама које су и дан-данас најпопуларније и међу млађом публиком - нумером "Звиждук у осам". Његово појављивање на телевизији за тили час "бацило" је публику у делиријум.
Био је први музичар који пред микрофоном није стајао мирно, већ је шетао, скакао, падао на колена, скидао сако и бацао га у публику, плакао...
- Многи су ме безуспешно копирали, па су чак појединци које не желим да прозивам, на сцени правили од тога врхунски кичерај. Ипак, најдраже ми је признање врхунског певаца Здравка Чолића који је отворено рекао да је пресликао моју сценографију и кореографију. Поштено, нема шта!
Опростио се од публике 31. маја 2004. концертом у центру Сава.
Прве ЛП грамофонске плоче Ђорђа Марјановића (продукција ПГП РТБ) су биле "Музика за игру" и "Мустафа". Омоте за њих обликовао је истакнути српски дизајнер Љубомир Павићевић Фис.
На Беовизији 2009. је наступио заједно са Оскаром и саставом Бјути квинс у песми "Суперстар" Огњена Амиџића, Владимира Граића и Саше Милошевића Марета.
(Телегаф)
Препоручујемо

РАДЕ ШЕРБЕЏИЈА ОДУШЕВЉЕН КАРЛЕУШОМ! Открио шта му се највише допада код певачице
10. 05. 2021. у 22:08

ШПАНИЈА ПРОГЛАСИЛА ВАНРЕДНО СТАЊЕ
МИНИСТАРСТВО унутрашњих послова Шпаније прогласило је ванредно стање након данашњег нестанка струје.
28. 04. 2025. у 21:32

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

НЕ МОЖЕ ДА САКРИЈЕ ТУГУ: Дарко Лазић потпуно сломљен, јавно се огласио (ФОТО)
ПЕВАЧ се присетио свог покојног оца...
28. 04. 2025. у 19:35
Коментари (0)