ДРЖАВНА МАТУРА ПРВО НА ПРОБУ: Почињу разговори Министарства и Универзитета
НА састанку ректора свих универзитета у Србији и представника Министарства просвете поводом увођења државне матуре, изнели смо став Универзитета у Београду (УБ) да је потребан прелазни период од неколико година у ком би се паралелно полагао и пријемни испит како би се видело да ли су резултати слични.
Фото З. Јовановић
Ово је јуче рекао ректор проф. др Владан Ђокић на јучерашњој седници Сената УБ и нагласио да ће представници министарства одржати појединачне састанке са представницима свих седам државних универзитета у Србији, а да је први такав састанак планиран следеће недеље са деканима београдских факултета.
- Подржавамо увођење државне матуре, али, с друге стране, постоји резерва да ли ће резултати државне матуре бити идентични са исходом пријемних испита - рекао је Ђокић.
Додао је да је то "шкакљиво питање", јер ће многи питати, ако се уводи државна матура, чему пријемни испити.
- Постоје факултети где је немогуће само кроз систем државне матуре изабрати кандидате, већ морају неке специфичне склоности да буду адекватно истражене. То је случај са Православно-богословским факултетом, Архитектонским, Факултетом спорта и физичке културе и другима - навео је Ђокић.
"ТИ СИ КРЕТЕН!" Жестока свађа у студију Хит твита, Бабић ударио на Антонијевића
ЖЕСТОКА свађа избила је вечерас у студију телевизије "Пинк" у емисији Хит Твит где гостују председница Народне Скупштине Србије Ана Брнабић, правник Милан Антонијевић и бизнисмен Бранко Бабић.
16. 11. 2025. у 21:55
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
ТАЈ МАЛИ ЖУТ БИКИНИ: Тенисерке запалиле нет фоткама са плаже
АРИНА Сабаленка и Паула Бадоса су у жижи.
18. 11. 2025. у 11:34
Коментари (2)