ЂОРЂЕ НАЈБОЉИ БЕСЕДНИК: Правни факултет наставио традицију, после две године паузе

Б.Б.

30. 01. 2023. у 16:10

АПСОЛУТНИ победник такмичења у беседништву и у категорији слободна тема био је Ђорђе Гојковић, студент IV године, са говором на тему стања у српском образовању под насловом „Учи, па ћеш, можда, имати!“ . Он је био најбољи по оцени стручног жирија, али и публике.

ЂОРЂЕ НАЈБОЉИ БЕСЕДНИК: Правни факултет наставио традицију, после две године паузе

Апсолутни победник такмичења

После двогодишње паузе, најбољи малди оратори су се окупили у амфитетару "Радомир Лукић" на Правном факултету, на традиционалном такмичењу у беседништву, на коме се преставило десет беседника.

Другу награду поделила су студенти мастер студија – Урош Ристић са говором „Тихи, а не отписани“, посвећеним херојима битке на Кошарама, и Страхиња Сарић са темом „Од сумрака до свитања“, фокусираном на стање у данашњој правној пракси. Трећа награда у овој категорији припала је још једном говору посвећеном просвети, „Лоши професори, добри ђаци“, који је одржала Николина Ђурић, студенткиња IV године.

У категорији задата тема прва два места припала су такмичарима са IV године који су одабрали тему „Међународно право је мртво! Живело међународно право!“ Најбољи је био Никола Гашпарић, док је друго место припало Јовани Сретеновић. Треће место освојила је студенткиња I године, Тијана Кнежевић, која је беседила на тему „Мир са вама“. У категорији импровизација жири је одлучио да додели само прву награду, коју је освојила Милица Стојковић, студенткиња мастер студија.

 Награду „Вељко Губерина“ за најправничкији говор, коју додељују представници адвокатуре, добио је Страхиња Сарић.

Такмичење је било у три категорије: слободна тема, задата тема и импровизација. Задате теме за ову годину су биле „Мир са вама“ и „Међународно право је мртво! Живело међународно право!“

Чланови жирија били су др Љиљана Мркић Поповић, професор емеритус ФДУ, Светлана Бојковић, драмска уметница, Ратомир Рале Дамјановић, књижевник, проф. др Зоран Мирковић, декан Правног факултета, као и наши наставници проф. др Милош Станковић и доц. др Нина Кршљанин.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДНЕВНИК СТЕПИНЦА ЗАГРЕБ КРИЈЕ ДЕЦЕНИЈАМА: Интервју - Проф. др Предраг Илић, аутор тротомне студије о злочинима у НДХ

ДНЕВНИК СТЕПИНЦА ЗАГРЕБ КРИЈЕ ДЕЦЕНИЈАМА: Интервју - Проф. др Предраг Илић, аутор тротомне студије о злочинима у НДХ

О НЕКАДАШЊЕМ загребачком надбискупу Алојзију Степинцу (Брезарић, 1898 - Крашић, 1960) и његовој улози у Независној Држави Хрватској током Другог светског рата, објављен је у Републици Хрватској огроман број историографских и хагиографских књига, зборника радова, фељтона, чланака, али не и његов дневник у пет књига, који је водио од 30. маја 1934. до 13. фебруара 1945. године.

15. 12. 2024. у 13:55

ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије немогућа мисија у квалификацијама за Светско првенство?

ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије "немогућа мисија" у квалификацијама за Светско првенство?

Фудбалска репрезентација Србије играће у групи К са Енглеском, Албанијом, Летонијом и Андором у оквиру квалификација за Светско првенство 2026. али је селекција "горди албиона" нешто што ће представљати највећи проблем изабраницима Драгана Стојковића Пиксија. Не само због квалитета, већ и због нечег другог.

14. 12. 2024. у 13:16

Коментари (0)

Šta treba da uradite kada antibiotici prestanu da deluju? Sprečite širenje bakterija, gljivica i virusa koji su otporni na lekove