ТЕСТ ИЗ ИЗБОРНОГ ПРЕДМЕТА ВЕОМА ЛАГАН: Питање било и који месец има дан више у преступној години
ТЕСТОВИ из свих пет изборних предмета (физика, хемија, географија, историја, биологија) које су данас радили мали матуранти били су лаки.

Зоран Јовановић Мачак
То су утисци осмака из ОШ "Дринка Павловић" који су нам рекли да питања нису била тешка, па чак ни она последња са највишег нивоа. Скоро сва су била "на заокруживање", није било да се пише и објашњава, што је у великој мери допринело да су утисци осмака тако позитивни.
Истичу да је физика била "баш лака", исто и географија, а илустрације ради наводе да је једно питање из овог предмета било и који месец има дан више када је преступна година. Из историје је 17. питање било на коју државу се односи Анексиона криза, па се једна осмакиња чуди како је тако лагано питање било међу питањима са највишег нивоа.
И осмаци који су полагали тест из хемије и биологије кажу да није било претешких питања, а њихов општи утисак са мале матуре је да је математика била далеко најтежа.
Испитима из изборниг предмета завршава се мала матура за ову школску годину.

ЏЕЈ ДИ ВЕНС УДАРИО НА ЗЕЛЕНСКОГ: То што он ради је апсурдно
У ИНТЕРВЈУУ за интернет портал УнХерд , амерички потпредседник Џеј Ди Венс назвао је нападе украјинског председника Володимира Зеленског на САД „непродуктивном реториком“ и „апсурдним“.
15. 04. 2025. у 10:27

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

"СИНА СМО САХРАНИЛИ У НИКШИЋУ" Жељко Самарџић о највећој животној трагедији: "То је била туга за све нас"
ПЕВАЧ проговорио о болној теми.
15. 04. 2025. у 10:18
Коментари (0)