БРОНЗА ЗА ФИЗИЧАРЕ: Успех наших гимназијалаца на Међународном турниру у Будимпешти

Б.Б.

18. 07. 2024. у 14:44

НА Међународном турниру младих физичара, који је одржан у Будимпешти од 11. до 17. јула, екипа Србије је освојила бронзану медаљу.

БРОНЗА ЗА ФИЗИЧАРЕ: Успех наших гимназијалаца на Међународном турниру у Будимпешти

Фото: Математичка гимназија

Петочлани тим су чинили Вук Димитријевић, Вукашин Остојић и Огњен Јанковић, ученици Математичке гимназије, Дуња Димитријевић ученица гимназије "Светозар Марковић" из Ниша и Душан Лазић, ученик гимназије из Краљева.

- Сви чланови екипе су показали узузетно знање и вештине у решавању задатака, постављању теоријских модела и експеримената, али и дебате - саопштила је Математичка гимназија. -   Сви такмичари чланови Удружења младих физичара које има за циљ да промовише природне науке.

Лидери екипе били су Милош и Петар Петрашиновић са Физичког факултета у Београду.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИЈЕ НИ КУПИЛА КАРТУ, НА ПЛАЖИ ЈОЈ ПОНУДИЛИ БЕСПЛАТНУ ВОЖЊУ: Нови детаљи трагичне смрти Новосађанке у Будви

НИЈЕ НИ КУПИЛА КАРТУ, НА ПЛАЖИ ЈОЈ ПОНУДИЛИ БЕСПЛАТНУ ВОЖЊУ: Нови детаљи трагичне смрти Новосађанке у Будви

ТИНЕЈЏЕРКА је, како каже њен близак пријатељ, била девојка пуна живота, имала је много планова за будућност, а тек је имала 19 година, и цео живот је био пред њом, а сада је читава њена породица завијена у црно.

30. 05. 2025. у 14:42

УКРАЈИНА ИЗВЕЛА ЈЕДАН ОД НАЈВЕЋИХ НАПАДА НА РУСИЈУ: Аеродроми у Москви затворени, уништена важна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА ИЗВЕЛА ЈЕДАН ОД НАЈВЕЋИХ НАПАДА НА РУСИЈУ: Аеродроми у Москви затворени, уништена важна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је током ноћи извела један од највећих напада дроновима од почетка рата, гађајући више циљева на територији Русије. Због напада су московски аеродроми били приморани да привремено обуставе рад, што је изазвало хаос у ваздушном саобраћају.

28. 05. 2025. у 09:45

Коментари (0)

ХАОС! Карло Анћелоти уопште није селектор Бразила?! За све крив лажни фудбалски менаџер!