ИЗАБРАНИ ДОБИТНИЦИ САКУРА СТИПЕНДИЈА: Пет младих талената путују у Јапан
И ове године конкурс за Сакура стипендију коју додељује Јапан привукао је велику пажњу студената и истраживача широм земље, а пристигло је скоро 200 пријава. Сакура стипендија добила је име по јапанском дрвету трешње које је познато по прекрасним цветовима, али и као симбол среће и просперитета.

Фото Pixabay free images
Пристигли радови били су оргинални и са високим нивоом истраживачког потенцијала, па жири није имао лак посао да одличи ко ове године иде у Јапан. Ипак, стипнедију су добили Оливера Марић чији се предлог истраживачког рада фокусира на тему Каизен менаџмента ("Самурај у канцеларији: Примена Бушидо принципа и Каизен менаџмента за унапређење лидерства"), Стефан Попадић, чији предлог истраживачког рада долази из области културе ("Од симбола до лека: Истраживање Сакуре у Јапану"), Лидија Зечевић, чији ће се истраживачки рад бавити темом из области права ("Актуелна реформа корпоративног управљања у Јапану и њене практичне последице на пословање јапанских компанија", Анђела Бокун, која је свој предлог истраживачког рада усмерила ка економији ("Примена јапанских искустава у имплементацији ЕСГ стандарда у српској економији"), и Јелена Попадић, која је инспирацију за предлог истраживачког рада пронашла у филозофији ("Утицај Јапанске филозофије, културе и уметности на ментално здравље").
Сакура стипендија омогућава добитницима да проведу време у Јапану, истражујући културне, социолошке и економске аспекте земље.

РАСКОМАДАО ТЕЛА ГЕЈ ПАРА, ГЛАВЕ СТАВИО У ЗАМРЗИВАЧ: Пороти се смучило због монструозног снимка, један није дошао на суђење (ФОТО)
КОЛУМБИЈСКИ држављанин Јостин Андрес Москера (35) проглашен је кривим за двоструко убиство у случају који је шокирао британску јавност.
21. 07. 2025. у 18:43

ШОК ПРИЗОР НА ЕВЗОНИЈУ: Човек стигао на границу у ово време, нема живе душе! Ево када да кренете пут Грчке
ЛЕТЊИ одмор за многе грађане Србије и региона започиње у бескрајном реду на граничном прелазу Евзони, на улазу из Северне Македоније у Грчку.
20. 07. 2025. у 11:15

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (0)