НАГРАДА ЗА ЈАНУ: Песме наше студенткиње у француској антологији
СТУДЕНТКИЊА Филолошког факулетета Универзитета у Београду Јана Љубисављевић, освојила је награду на Међународном такмичењу поезије на француском језику за две своје песме, објавила је Гимназија у Краљеву чија је била ученица.
Фото: Гимназија у Краљеву
Награђене песме уврштене су у антологију "Posie en libert 2025", у издању издавачке куће Unicit. Свечана церемонија доделе награда одржана је у Медијатеци "Густав Ајфел" у Levalloa-Perreu, где је Јана Љубисављевић имала прилику да присуствује овом значајном културном догађају.
Ово признање представља значајан успех и потврду њеног књижевног стваралаштва на међународној сцени, као и допринос промоцији младих аутора који пишу на француском језику.
Препоручујемо
23. Национални куп у роботици „Еуробот Србија“: Такмичење студената у Новом Саду
17. 04. 2026. у 13:50
Међу "Топ 12" у свету: Успех тима студената Правног факултета у Београду
14. 04. 2026. у 15:30
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима
БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.
17. 04. 2026. у 13:13
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)