ОВЦЕ И КОЗЕ У БОРБИ ПРОТИВ КОРОНЕ: Животиње формирале шприц дугачак око 100 метара (ВИДЕО)

Татјана Марковић

05. 01. 2022. у 00:16

ОВЦЕ и козе у Немачкој придружиле су се акцији за промоцију вакцине против корона вируса, формирајући џиновски шприц од 100 метара на пољима у Доњој Саксонији.

ОВЦЕ И КОЗЕ У БОРБИ ПРОТИВ КОРОНЕ: Животиње формирале шприц дугачак око 100 метара (ВИДЕО)

Фото: Принтскрин

Снимци из ваздуха настали у понедељак изнад поља у Шневердингену, јужно од Хамбурга, приказују око 700 оваца и коза савршено распоређених да створе слику од око 100 метара дугачког шприца, пише ''Вашингтон пост''.

Организатор ове акције Ханспетер Ецолд, који је на пројекту радио са локалним пастирима, поручио је да је циљ да се допре до оних који су и даље скептични према вакцинацији.

- Овце су тако симпатичне животиње, можда би оне могле боље да пренесу поруку - рекао је Ецолд.

Овај необичан потез долази у тренутку када многе земље појачавају своје напоре за вакцинацију становништва због избијања омикрон соја који је повећао број случајева у Немачкој, али и широм света, наводи вашингтонски лист.

БОНУС ВИДЕО - БЕРЛИНСКИ ЗИД, СИМБОЛ 20. ВЕКА: Овде се некада гинуло, а сада га обилазе туристи

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет

ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет

ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.

13. 02. 2026. у 12:40

БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из Чавоглава - поред њега и Пленковић и први човек Загреба

БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из "Чавоглава" - поред њега и "Пленковић" и "први човек Загреба

ДАНАС је у Светој Недељи одржан карневал Фашник, а на позорницу се попео и градоначелник овог места Дарио Зуровец који је био обучен као контроверзни хрватски певач Марко Перковић Томпсон који је познат по својим проусташким ставовима и песмама.

14. 02. 2026. у 14:35

Коментари (0)

ПЛАНЕТА У ШОКУ: Одушевио Новака Ђоковића, па у финалу доживео што нико жив није очекивао, победио га дечко који је вежбао у ТРЖНОМ ЦЕНТРУ!