БИО ЈЕ МРТАВ 11 МИНУТА И 6 САТИ У КОМИ: Млади болничар писао своје искуство, па открио невероватну ствар о смрти! (ВИДЕО)

АДАМ Тап, болничар из Лондона, имао је 35 година када је умро, па оживео. Њега је 2018. године ударила струја из уређаја за гравирање, након чега му срце није радило 11 и по минута.

БИО ЈЕ МРТАВ 11 МИНУТА И 6 САТИ У КОМИ: Млади болничар писао своје искуство, па открио невероватну ствар о смрти! (ВИДЕО)

Фото: Принтксрин

- Осећај је био као да је неко притиснуо дугме. Сва моја чула су била погођена са 12.000 волти струје. То је једно од најболнијих искустава у животу - сећа се Адам.

Срећом, уз Адама је био пријатељ који је одвојио струју од њега, а затим позвао његову жену Стефани која је медицинска сестра и која је одмах почела да га оживљава. Када је дошла хитна помоћ, пробушили су му рупу у раменој кости како би му дали епинефрин и два пута су га оживљавали дефибрилатором да би га напокон вратили у живот. Адам се након тога није будио шест сати, тј. био је у коми, а када се пробудио, схватио је да је интубиран на јединици интензивне неге. Док је за то време практично био мртав, он каже да је имао врло живописна искуства.

- Одједном сам се пробудио на неком месту које као да ми је одувек било познато. Било је црно и помало је личило на свемир - каже Тап.

Он каже да је осећао неке "фреквенције" на себи и да је видео нешто што изгледа "као бензин на води са разним геометријским облицима и шарама", додајући да је нешто комуницирало са њим кроз "мисли и осећања". Адам додаје да је осећао као да се "губи у свемиру" и да је осећај био "веома умирујућ и пријатан". Након што се пробудио из коме и упитао колико дуго је то трајало, каже да би "поверовао и да су му рекли да је прошло 30 година". То што није имао баш сјајан осећај за време након буђења из коме и није толико чудно, колико му је било необично што се није осећао као да је у сопственом телу.

- Требало ми је неко време да почнем поново да се осећам пријатно у свом телу. Само дисање ми је било необично, био сам невероватно свестан сваког удаха. Требало ми је неколико месеци, осећао сам се као странац у сопственом телу.

Адам каже да је читаво ово искуство било неописиво, те да му је требало неко време да разуме шта се десило и да то може да преточи у речи.

- Оно што сам научио из свега је да је смрт апсолутно неизбежна. Можда није пријатна и можда ми не желимо да се то деси, али то мора да се деси, буквално је неодвојив део живота. Колико год да је то страшан тренутак за човека... то није нужно лоша ствар. Заправо је дубоко задивљујуће - закључио је он.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

Како је Каленић пијаца изабрана међу најлепше на свету?