"МОГЛИ БИСМО ДА КРЕНЕМО ИЗ ПУСТИЊЕ ГОБИ" Илон Маск и даље сања о лету на Марс
МОНГОЛСКИ премијер Лувсаннамсрејн Ојуун-Ердене и амерички бизнисмен Илон Маск разговарали су о могућности стварања специјалних центара за обуку у монголском делу пустиње Гоби за слање људи на Марс, пише Волстрит џурнал.
Фото: АП
"Ојуун-Ердене је рекао да су он и Маск, који одавно сања да пошаље човека на Марс, недавно разговарали о могућности стварања центара за обуку у Монголији", наводи лист.
Напомиње се да је стварање таквог центра делотворно, јер је терен пустиње Гоби, који покрива јужни део Монголије, прилично сличан површини Марса.
Маск је више пута изјављивао да му је циљ популаризација свемирских путовања, као и колонизације Марса.
Раније је Ојуун-Ердене већ имао састанак са Маском, током којег су разговарали о изгледима за сарадњу, посебно о спремности да се омогући отварање Теслиног огранка у Монголији. Премијер Монголије је позвао Маска да започне истраживање о заједничкој употреби бакарних и ретких метала, који су главна сировина за производњу Теслиних производа.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
ПАНИКА ЗБОГ ТАЈФУНА: Рафови у продавницама празни
Препоручујемо
УКЛОЊЕНО СВЕТЛЕЋЕ „X“ СА ЗГРАДЕ: Комшије се жалиле, Маск морао да делује
01. 08. 2023. у 09:57
УЖАСНЕ ВЕСТИ ЗА КИЈЕВ: Маск повукао потез ког се украјински режим страшно плашио
30. 07. 2023. у 08:00
СРУШЕН РУСКИ ХЕЛИКОПТЕР, ЦЕЛА ЗЕМЉА ПОТОНУЛА У ХАОС: Падају градови један за другим, наоружане групе воде борбе са војском (ВИДЕО)
РУСКИ војни хеликоптер срушио се 25. априла у близини Вабарије у региону Гао у Малију, потврдили су руски извори, док су борци Фронта за ослобођење Азавада и џихадистичке групе повезане са Ал Каидом, ЈНИМ, извели највећу координисану офанзиву у земљи последњих година, нападајући истовремено главни град Бамако, војно упориште Кати и северне градове Кидал, Гао и Севаре, што је на највидљивији начин открило ограничења руске безбедносне стратегије у Африци.
26. 04. 2026. у 13:30
Гори војна база са америчким бомбардерима: Одатле су летели за Иран (ВИДЕО)
У британској ваздушној бази РАФ Фаирфорд у Глостерширу ноћас је избио велики пожар који је тешко оштетио зграду бивше кантине.
26. 04. 2026. у 13:01
Нови п**но скандал Даре Бубамаре: Снимак пуштен на мрежама - ноћ са млађим дечком
"САДА не знам ни како се то нашло у јавности, али приватност је једна ствар и сматрам да то треба да се поштује."
24. 04. 2026. у 16:21
Коментари (0)