“ОДИСЕЈА У СВЕМИРУ 2001.”? Мистериозни метални монолит откривен усред америчке пустиње (ФОТО+ВИДЕО)
МИСТЕРИОЗНИ метални монолит откривен је у пустињи америчке државе Јуте. Уочила га је посада хеликоптера чији је задатак био да преброји популацију муфлона.

Фото: Принтскрин Инстаграм/ utahdpsaerobureau
Монолит је висок између три и три и по метра, забоден је у земљу и сакривен међу стењем камените пустиње.
Направљен је од глатког тамносивог метала, и не наликује ничему у околини сачињеној од црвеног стења, пише британски „Индипендент“.
Локална станица КСЛТВ интервјуисала је пилота Брета Хачингса, који је открио учествовао у откривању монолита.
- То је нешто најчудније што сам видео током целе моје пилотске каријере. Биолог који је био у хеликоптеру први је видео монолит. Повикао је „Хеј, хеј, окрени се, тамо је нешто чудно, морамо да погледамо“, после чега сам и ја видео чудну ствар - рекао је пилот.
Приметио је како монолит наликује оном из чувеног филма Стенлија Кјубрика „Одисеја у свемиру 2001.“.
- Мислим да се ради о некој уметничкој инсталацији. Вероватно је аутор неко ко је фан филма „Одисеја у свемиру 2001.“ или неки уметник новог таласа - каже Хачингс.
Када су приметили чудну структуру, посада хеликоптера је слетела како би изблиза погледала монолит који се налази у средишту малог кањона.
- Шалили смо се да ако се догоди да неко нестане, остали одмах побегну - каже пилот.
Уколико се испостави да је монолит заиста уметничка инсталација, то не би било први пут да је неки уметник смешта у дивљину, далеко од цивилизације.
Прошле године, немачко-намибијски уметник Макс Зиндентоф конструисао је уметничку инсталацију од седам белих стубова МП3 плејера и седам звучника.
Она се налази усред пустиње Намиб и непрестано свира Тотову песму „Африка“. Уметник је одбио да каже где се тачно налази.
(Спутнјик)
Препоручујемо

ОТКРИЋЕ НАУЧНИКА УНИВЕРЗИТЕТА У САЛФОРДУ: Стоунхенџ - праисторијска концертна дворана
02. 09. 2020. у 18:21

ШОЈГУ УПОЗОРАВА: Тај потез би могао довести до трећег светског рата
СЕКРЕТАР Савета безбедности Русије Сергеј Шојгу упозорио је да би увођење мировњака на историјске територије Русије могло довести до трећег светског рата.
24. 04. 2025. у 19:46

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ТРАМП ЗАСПАО И ЗАХРКАО НА САХРАНИ ПАПЕ? У њега је ушао дух "Успаваног Џоа" или то баш и није тако?
"УСПАВАНИ Доналд" на делу или баш и не?
27. 04. 2025. у 14:11
Коментари (0)