НЕВРЕМЕ ПРЕТИ КОМШИЛУКУ: За подручје целе земље упаљен нараџасти метеоаларм
ХРВАТСКИ Државни хидрометеоролошки завод поручио је грађанима да данас прате прогнозе и упозорења. Како су навели, "локално је могуће и јаче грмљавинско невреме, посебно у Далмацији".
Foto: Unsplash
Време ће данас бити променљиво облачно уз повремену кишу, местимично и пљускове с грмљавином. Обилне падавине, а локално и јаче грмљавинско невреме највероватнији су у Далмацији, нарочито на југу, преноси "Вечерњи лист".
За подручје целе Хрватске данас је упаљен метеоаларм
Наранџасто упозорење, које време описује као опасно, постављено је за осјечку, госпићку, книнску, сплитску и дубровачку регију и јужну Далмацију. Нешто слабије, жуто упозорење, упаљено је за загребачку, карловачку и ријечку регију, западну обалу Истре, Велебитски канал, Кварнер и Кварнерић и северну и централну Далмацију.
Општину Селца захватило је снажно невреме. Гром је ударио у цркву пре неколико година и одломио делове, а сада је пало стабло с целим кореном, пише 24сата.хр.
- Имамо информације. На терену су све расположиве екипе са четири возила и 12 ватрогасаца. Телефонска централа је стално заузета. Има од стабла срушених на кровове, електричних бандера које су пале... Невреме које је задесило нашу општину у десет минута направило је дар мар. Долазе нам и колеге с Брача - рекли су ватрогасци из општине Селца.
БОНУС ВИДЕО: ПРОПУТОВАО САМ ЦЕО СВЕТ, АЛИ ОВО ЈЕ ВЕЛИЧАНСТВЕНО: Грађани одушевљени Прокопом
Препоручујемо
ПОЖАР КОД ДРНИША: Угашењу учествује 38 ватрогасаца, са 17 возила и два канадера
20. 10. 2023. у 16:24
ХАОС У ЦЕНТРУ ЗАГРЕБА: Аутомобил завршио у излогу радње, има повређених
20. 10. 2023. у 15:54
ВУЧИЋЕВА ИЗЈАВА УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Брује о ономе што је рекао британском новинару у лице
ИЗЈАВА председника Србије Александра Вучића коју је дао британском новинару Алистеру Кембелу у подкасту "Остало је политика" ударна је вест у руским медијима.
27. 04. 2026. у 22:03
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Драма у Вашингтону: Меланија угледала спорно име на папиру, па пребледела - ево шта је заправо писао на цедуљи
МИСТЕРИОЗНИ комадић папира изазвао је бројне коментаре након инцидента са пуцњавом на вечери Удружења дописника Беле куће у Вашингтону.
27. 04. 2026. у 10:00
Коментари (0)