СРБИ ЧЕКАЈУ И - ЋУТЕ: У сусрет изборима у Хрватској, аналитичари тврде - Побеђује ХДЗ, али без већине за састав владе
24. 02. 2024. у 22:34
МАДА се само чека датум када ће бити избори у Хрватској, највећа српска странка СДСС се не оглашава.
Повезане вести
"За толерантно друштво које добро познаје властиту историју" Пленковић: Желимо да што више ученика посети Јасеновац
ХРВАТСКИ премијер Андреј Пленковић, изјавио је да треба да се гради толерантно и укључиво друштво које добро познаје властиту историју.
23. 04. 2026. у 17:34
Срби - Саставни део у стварању Загреба: Улазили су у све градске и културне структуре на толерантан и високоцивилизован начин
КЊИГОМ "Срби у Загребу" желео сам да, бар у основним цртама, истакнем улогу и значај Срба у овом граду, који је израстао у главно духовно и политичко средиште хрватског народа.
18. 04. 2026. у 23:59
Политичко лицeмерје епохе Јосипа Броза: Негација српског народа у Хрватској огледала се у бројним покушајима да се Срби прогласе Власима
СМЕЊИВАЊЕ бољих и горих периода српско-хрватских међусобних односа било је условљено већим бројем чинилаца.
17. 04. 2026. у 21:23
Одбрамбени механизам за опстанак у Загребу: У беспоштедној борби за права, Срби у Хрватској и Славонији се везивали за веру и традицију
ПОСТОЈЕ докази о раној жељи православне црквене општине у Загребу да се при њој отвори и школа. У исказима о црквеној општини, помиње се да су Срби у Загребу имали школу 1814. године, да је учитељ био најпре Георгије Томић, а нешто касније и Василије Степић.
16. 04. 2026. у 23:59
Црква нераскидиво везана за живот Срба: Питање сталне православне богомоље у Загребу решено 1794. године, куповином капеле Св. Маргарете
У ДОБА када се решавало питање православне цркве у њему, Загреб још није био прави европски град у духу постнаполеонске епохе.
15. 04. 2026. у 19:24
Најновије из рубрике
ПОСЛЕ РАТА У УКРАЈИНИ СЛЕДИ НОВИ "НИРНБЕРШКИ ПРОЦЕС": Руски званичник каже да ће Европа признати украјинске ратне злочине
ЕВРОПА ће, током преговора са Русијом, ипак морати да призна ратне злочине украјинских оружаних снага, рекао је амбасадор руског министарства спољних послова Родион Мирошник.
24. 05. 2026. у 23:50
РУСИ ЕЛИМИНИСАЛИ БРИТАНЦА: Ратовао на страни Украјине, живот положио у туђини
У Украјини је елиминисан британски плаћеник Оружаних снага Украјине.
24. 05. 2026. у 23:30
СПАРТАНСКИ ПОДВИГ: Руски наредних спасао рањене саборце из гротла смрти, а оно што је затим урадио проучаваће се
MLAĐI наредник Оружаних снага Русије Андреј Филипов спасао је своје рањене саборце и уништио два украјинска ФПВ дрона која су ометала евакуацију, саопштило је руско Министарство одбране.
24. 05. 2026. у 23:15
ПОСЛАО СИГНАЛ У ХИТНИМ СЛУЧАЈЕВИМА: Америчка звер која је полетела из Румуније се огласила на небу изнад Европе
АВИОН америчког ваздухопловства Боинг Ц-17А Глобемастер III који је полетео из Румуније огласио је сигнал за хитне случајеве на небу изнад Европе
24. 05. 2026. у 23:02
ЂАВОЉСКИ ПЛАН СМИШЉЕН У ТЕХЕРАНУ: Док Иран наводно води преговоре, Хезболах пучом преузима власт у Либану
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе најоштрије осуђују непромишљен позив Хезболаха на свргавање демократски изабране владе Либана, саопштио је данас државни секретар Марко Рубио.
24. 05. 2026. у 22:53
Коментари (0)