"За толерантно друштво које добро познаје властиту историју" Пленковић: Желимо да што више ученика посети Јасеновац

ХРВАТСКИ премијер Андреј Пленковић, изјавио је да треба да се гради толерантно и укључиво друштво које добро познаје властиту историју.

За толерантно друштво које добро познаје властиту историју Пленковић: Желимо да што више ученика посети Јасеновац

Фото: dts Nachrichtenagentur/imago stock&people/Profimedia

Андреј Пленковић се на почетку седнице владе осврнуо на комеморацију поводом 81. годишњице пробоја затвореника из усташког логора Јасеновац, нагласивши важност културе сећања.

- Желимо да што више ученика посети Јасеновац како би се упознали са страхотама Другог светског рата - рекао је Пленковић. - Била је то пригода да још једном осудимо злочине усташког режима и искажемо пијетет према жртвама.

Истакао је и обнову споменика Камени цвет, као и нова улагања у Спомен-подручје Јасеновац, али и упутио јасан апел образовном систему.

- Наш циљ је да градимо толерантно и укључиво друштво које добро познаје властиту  историју. Желимо да што више ученика посети Јасеновац, како би се упознали са страхотама Другог светског рата - рекао је Пленковић.

(РТС)

БОНУС ВИДЕО: Вучић на парастосу жртвама геноцида у НДХ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

РАМПА ОД ТРАМПА ЗА МАКРОНА: Дипломатски скандал на помолу, Вашингтон спрема невиђени ударац Паризу

РАМПА ОД ТРАМПА ЗА МАКРОНА: Дипломатски скандал на помолу, Вашингтон спрема невиђени ударац Паризу

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе разматрају одлагање, или чак блокирање, именовања следећег француског амбасадора у Вашингтону, што је потез без преседана који прети да продуби јаз између два дугогодишња савезника, наводе четири извора упозната са ситуацијом.

29. 07. 2026. у 19:12

ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда

ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда

НА сајту система НЕПРО објављен је опозив два модела путничких возила марке Nissan због безбедносних ризика који могу довести до повреда корисника, односно повећаног ризика од пожара.

24. 07. 2026. у 16:00

Коментари (0)

ОН ВОЛИ СВЕ ШТО МЕНИ НЕ ОДГОВАРА Биља отворено о браку - открила како функционишу упркос разликама