И ТО СЕ ДЕШАВА: Бака (88) под "будним оком" полиције зог трговине дрогом

Дејана Калинић
Дејана Калинић

02. 03. 2024. у 08:57

БАКА (88) из Иаломите у Румунији оптужена је за трговину дрогом, а полиција је у њеној кући пронашла чак два и по килограма канабиса и значајну количину новца, преноси Стириле.

И ТО СЕ ДЕШАВА: Бака (88) под будним оком полиције зог трговине дрогом

Фото: Профимедиа

С обзиром на њене године, полиција је одлучила да обави претрес док је она на слободи.

Жена тврди да није знала да су 22 вреће канабиса биле сакривене у њеном врту, а откривене су у четвртак током претрага које су спровели тужиоци "DIICOT-а", који су пратили жену више од шест месеци.

Полиција је почела да прати жену након што су посумњали да би њен унук, који је већ иза решетака због трговине дрогом, наводно координисао и подстицао своју бабу да продаје такве дроге, не само канабис, према тужиоцима "DIICOT-а", већ и кокаин.

Он је зарађивао 1.700 леја за сваку доставу. Међутим, жена тврди да није знала шта се дешава, негира да би продавала те наркотике било коме, и изненађена је што су ове заплењене вреће пронађене у у њеној торби.

Поред тога, тужиоци "DIICOT-а" су запленили скоро 45.000 леја, новац за који верују да потиче од трговине дрогом високог ризика и високог ризика. Бака, некадашња позната кројачица из Иаломита округа, каже да новац нема везе с трговином дрогом и да су заправо њени уштеђевине сакупљене од пензије коју није потрошила.

С обзиром на њен поодмакли узраст, тужиоци су ипак саосећали с женом и одлучили да не траже њен притвор, већ да је ставе под судски надзор током наредних 60 дана.

(Телеграф.рс)

БОНУС ВИДЕО: У ишчекивању Асанжа

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.

08. 04. 2026. у 02:39

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала

САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала

На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.

11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39

Коментари (0)