"ИЗБОРНА КАМПАЊА У ХРВАТСКОЈ ТРАЈЕ ВЕЋ МЕСЕЦИМА": Стручњаци нису оптимистични - Главне теме биће корупција и безбедност
ИАКО званично није почела, кампања уочи парламентарних избора у Хрватској, који ће, како се очекује, бити одржани крајем априла или у мају, траје месецима, а аналитичари истичу да ће она бити негативна и да ће две главне теме бити корупција и безбедност.

Фото: пиксабеј
Бирачима, сматрају, ипак треба понудити конкретан садржај.
- Људи ипак желе да чују садржај, желе да чују шта је то ново што се нуди и који се то људи нови нуде за које би били уверени да ће заиста и остварити оно што обећају. Много је обећања и прича о томе како ће се нешто променити, а да заправо нисмо уверени да су чак у то уверени и они који то презентују - каже професор Смиљана Лајнерт Новосел са Факултета политичких наука, преноси ХРТ.
Истраживања показују, наиме, да негативна кампања не доноси ништа добро.
- Негативна кампања врло често, код нас у чак 90 одсто случајева, негативно се одражава на онога ко ју је покренуо, односно тај губи изборе. Наши људи не подржавају такав вид кампање. Код нас негативна кампања, а тако је и у свету, смањује излазност на изборе - рекао је Предраг Харамија са ЗШЕМ-а, што је скраћеница за "Најбољег високог образовања за економију и менаџент" у Загребу.
Аналитичар комуникологије Јерко Трогрлић упозорио је да негативна кампања траје континуирано.
- И ако је са свих страна, она доказано увек и по правилу делује негативно по излазност, тако да мислим да она као таква, а траје већ неко време, колико год опозиција мислила да јој је довољна, мислим да није и да ће им разбити излазност - навео је Трогрлић.
Важну улогу у овој кампањи имаће и друштвене мреже, али оне, слажу се аналитичари, нису кључне.
- Постоји Тик-ток, Инстаграм, постоје те мреже за оне који су креативнији који ће на тај начин покушати да дођу до неке публике која иначе није та која гледа мејнстрим медије, али, нажалост по њих, та публика и није та која најчешће излази на изборе - каже Трогрлић.
Харамија указује да "људи нису наивни" када је реч о друштвеним мрежама.
- Схватили су да је интернет препун дезинформација, да је врло тешко разликовати истину од лажи и немају толико поверење - каже Харамија.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО: У ишчекивању Асанжа
Препоручујемо

НУКЛЕАРНЕ СИЛЕ БИЛЕ НА ИВИЦИ РАТА, А ОНДА ЈЕ УСЛЕДИО ОБРТ: "Кључан је био позив једног човека"
У ДРАМИ која је привукла пажњу светске јавности, амерички председник Доналд Трамп јуче је на друштвеним мрежама објавио да су Индија и Пакистан, након четири дана жестоких сукоба дуж границе, пристали на „потпуни и тренутни прекид ватре“.
11. 05. 2025. у 10:48

ПАНИКА У УКРАЈИНИ: Да ли је ово знак да Путин спрема нови напад "орешником"?
РУСИЈА ће 12. и 13. маја привремено затворити ваздушни простор изнад војног полигона и комплекса за лансирање ракета Капустин Јар, преноси украјински одбрамбени портал Militarnyi 10. маја, наводећи могућност тестирања балистичке ракете средњег домета.
10. 05. 2025. у 12:06

"ДА ЛИ СЕ МАКРОН ДРОГИРА?" Јованино питање изазвало смех у студију: "Како да се носе с толиком проблемима..."
ВОДИТЕЉКА Јована Јоксимовић у јутарњем програму на телевизији К1 дотакла се теме Емануела Макрона и спорне ситуације са марамицом и сумњом о употреби опијата, која се проширила друштвеним мрежама.
13. 05. 2025. у 16:57
Коментари (0)