МИНИСТАР ПОТВРДИО ХАПШЕЊЕ ДЕСЕТАК ОСОБА: Проневерили 900.000 евра
ХРВАТСКИ министар полиције и потпредседник Владе Давор Божиновић потврдио је данас хапшење више особа на територији Загреба, због проневере у области пореза и царина при увозу аутомобила у укупној вредности 900.000 евра.
Фото АП
Како је рекао, ухапшено је десетак особа.
Криминалистичка истраживања над хрватским држављанима и правним особама спроводи загребачка Полицијска управа у координацији с Ускоком и Самосталним сектором за финансијске истраге Министарства финансија, саопштено је раније данас из загребачке Полицијске управе.
Полиција ће, наводи се, након спроведених криминалистичких истраживања предати осумњичене притворском надзорнику, а Ускоку ће поднети кривичне пријаве, стоји у саопштењу.
Према неслужбеним информацијама, преноси ХРТ, две групе особа сумњиче се за привредни криминал приликом увоза аутомобила, утају пореза и неплаћање ПДВ-а.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ БОМБАРДЕРИ У АКЦИЈИ: Борбена мисија у правцу јужног Доњецка
Препоручујемо
ЖЕНА УБИЈЕНА ТОКОМ ПРОВАЛЕ У СТАН: Откривени детаљи стравичног злочина у Загребу
05. 04. 2024. у 20:23
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НАШЕ КОМШИЈЕ ОКРЕНУЛЕ ЛЕЂА УКРАЈИНИ: Велики шамар за Зеленског
БУГАРСКИ министар одбране, Димитар Стојанов, изјавио је данас да та земља неће више да шаље оружје Украјини.
09. 06. 2026. у 15:10
ХРВАТСКА СЕ ОПАСНО НАОРУЖАВА: Стиже француско оружје, Загреб модернизује и немачке хаубице
ХРВАТСКА ће, осим набавке 18 нових самоходних хаубица "цезар" од Француске, модернизовати и 14 постојећих немачких "панцир" хаубица које је купила 2014. године, произлази из заједничке изјаве о појачаној сарадњи немачке и хрватске владе.
09. 06. 2026. у 12:21
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)