ДОМАР ПУЦАО И УБИЈАО ПО ШКОЛИ ДОК СУ УНУТРА БИЛА ДЕЦА: Нови детаљи језивог злочина у гимназији у Санском Мосту
ДИРЕКТОР Управе полиције МУП-а УСК Амел Козлица је потврдио да је осумњичени за убиство, школски домар, Мехемед Вукалић, нанео себи повреде након што је упуцао директора гимназије у Санском Мосту, секретарицу и професорку енглеског језика, али је додао и да је у школи у тренутку пуњаве било ученика.
Foto: Printskrin/Fejsbuk/Atv Banja Luka
Он је, такође, потврдио да је Мехемед покушао да изврши самоубиство те да је том приликом сам себи нанео повреде, пише Кликс.
Такође, Козлица је рекао да је починилац убиства ушао у школу с аутоматским оружјем те да је то учинио на начин да то буде осталима неприметно.
Према његовим речима, у тренутку убиства, у школи је било ученика. Но, Козлица није могао да тврди да ли је у просторији, у којој су били убијени, било још особа.
Министар образовања УСК Денис Османкић је најавио да ће бити размотрено евентуално пролонгирање нове школске године у овом кантону.
Надлежни органи обратили су се након што су данас у средњој школи у Санском Мосту убијене три особе - директор школе Нијаз Халиловић, професорка енглеског језика Гордана Миџан и школска секретарица Нисвета Кљунић.
Премијер УСК Нијаз Хушић је напоменуо да ће се истражним радњама расветлити околности убиства и грађанима је поручио да не треба да бити узнемирени ако је то могуће.
Начелник Санског Моста Фарис Хасанбеговић је изјавио да покушавају разумети, како је навео, контекст овог чина. Истакао је да не постоји оправдање за овај чин.
- Позивам грађане да не узимају закон у своје руке, и у неправди се морамо ослањати на правосудне институције - поручио је.
Министар унутрашњих послова УСК Аднан Хабибија уверава да "полиција све држи под контролом" те је констатирао да ће се морати институционално деловати да се овакве ствари не би више догађале.
- Нећемо допустити да се овако нешто поново догоди - рекао је Хабибија.
БОНУС ВИДЕО: РОДИТЕЉИ УБИЈЕНЕ ДЕЦЕ СТИГЛИ У СУД: Данас суђење Урошу Блажићу за масакр
Препоручујемо
ПОЗНАТО СТАЊЕ УБИЦЕ ИЗ САНСКОГ МОСТА: После масакра у гимназији хитно пребачен у болницу
21. 08. 2024. у 12:51
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)