ТРАГЕДИЈА У КОЧАНИМА: Влада у Скопљу прогласила седмодневну жалост

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

16. 03. 2025. у 17:36

ВЛАДА Северне Македоније прогласила је седмодневну жалост због трагедије у Кочанима, где је у пожару у дискотеци "Пулс" живот изгубило 59 младих, а повређено најмање 155.

ТРАГЕДИЈА У КОЧАНИМА: Влада у Скопљу прогласила седмодневну жалост

Фото: Танјуг

Како је наведено у саопштењу са седнице владе, одлуке треба да се придржавају сви, јер ће казне за непослушност бити ригорозне.

Ових дана Министарство спољних послова отвориће књигу саучешћа у оквиру Министарства због трагичне несреће која се догодила, сапштила је Влада Северне Македоније.

На седници Владе донета је одлука којом се Државна тржишна инспекција обавезује да у наредна три дана изврши ванредни преглед угоститељских објеката (кабаре, ноћни клуб, дискотека и дискотека на отвореном) на територији Републике Северне Македоније и да одмах обавести Владу о налазима инспекцијског надзора, како би се утврдило да ли функционишу у складу са затеченим стањем и прописима, у складу са законом земљи.

Влада Северне Македоније је усвојила и одлуку о активирању механизма за тражење међународне помоћи.

Истовремено, влада је обавестила јавност да се у сарадњи са Министарством унутрашњих послова и другим институцијама надлежним за потпуно расветљавање случаја прикупљају материјални докази и да ће сви који су умешани у овај трагични догађај и свесно допринели угрожавању људских живота бити изведени пред органе правде и сходно томе одговарати.

Нико није изнад закона, поручила је Влада Северне Македоније.

Влада је изразила најдубље саучешће породицама настрадалих и истакла да у овом трагичном догађају не постоје речи које могу да ублаже бол ненадокнадивог губитка.

Целокупни здравствено-медицински тим у свим здравственим установама је на располагању и пружа здравствену заштиту и помоћ за што бржи опоравак повређених, навела је Влада.

У овим изузетно тешким и тужним тренуцима за цео македонски народ, тражимо да се случај не политизује, како би институције правовремено и на одговарајући начин расветлиле случај, навела је Влада и истакла да ниједна информација неће бити скривена од очију јавности.

Влада Северне Македоније је данашњу седницу почела минутом ћутања како би одала почаст људима који су трагично погинули у трагедији у Кочанима.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДАЊУ САМ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА, НОЋУ СТРИПТИЗЕТА: Мушкарци ме се превише плаше, сама сам последњих седам година (ФОТО)

ДАЊУ САМ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА, НОЋУ СТРИПТИЗЕТА: "Мушкарци ме се превише плаше, сама сам последњих седам година" (ФОТО)

ЖЕНА по имену Хејли Хупер открила је да јој самопоуздање „уништава“ љубавни живот јер мушкарци сматрају да је „превише застрашујућа“.

23. 05. 2025. у 18:06

ОД ТУГЕ ПОСЛЕ СМРТИ МУЖА ДОБИЛА САМ РАК Тешка судбина наше истакнуте глумице

"ОД ТУГЕ ПОСЛЕ СМРТИ МУЖА ДОБИЛА САМ РАК" Тешка судбина наше истакнуте глумице

ЂУРЂИЈА Цветић, истакнута српска глумица, суочила се с тешким животним ударцима који су оставили дубоке трагове. Упркос свему, задржала је достојанство и снагу, због чега су је многи сматрали хероином српске глумачке сцене.

25. 05. 2025. у 13:31

Коментари (0)

СТАЗЕ КОСМЕТА - ЂАКОВИЦА: Ко срцем мрзи тај је у затвору, ми смо на слободи... (ВИДЕО)