"БУКТИ КОРОНА У ХРВАТСКОЈ": Скаче број новозаражених, могуће пооштравање мера
У ХРВАТСКОЈ број новозаражених расте, према незваничним подацима данас их је више од 3.100, а директор Хрватског завода за јавно здравство Крунослав Цапак каже да "епидемија букти".

Фото: ЕПА
- Бројке су нам велике, највеће су увек средом и четвртком, а удео позитивних међу тестиранима нам говори да епидемија букти. Треба се придржавати мера - рекао је Цапак.
Ако се број новозаразених буде и даље повећавао, Цапак није искључио могућност пооштравања епидемиолошких мера и на државном ниову.
-Имамо стратегију да се мере доносе на жупанијским ниовима, ако бројке скоче доносиће се и на националном ниову. У овом тренутку дали смо поверење жупанијским нивоима - рекао је Цапак новинарима након сатанка о отварању нових пунктова за имунизацију.
Препоручујемо

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

"СА РАЧУНА ПОДИГНУТ ОГРОМАН НОВАЦ, КОНТЕЈНЕР НЕСТАО" Ланетова ћерка изнела нове тврдње о имовини покојног оца
ПРОШЛО је четири године од смрти легенде нашег глумишта, Милана Ланета Гутовића, који нас је напустио 25. августа 2021. у 75. години.
02. 09. 2025. у 21:21
Коментари (0)