РАКЕТНИ НАПАД НА АМЕРИЧКЕ ПЛАЋЕНИКЕ: Жестоки удари по ваздухопловној бази Балад у Ираку
ИРАЧКА ваздухопловна база Балад, која се налази северно од Багдада, нашла се вечерас на мети ракетног напада, пренео је ТАСС.

Фото: Принтсцреен
Та база је дом страног особља које опслужује ирачке ловце Ф-16. У њој су такође стационирани и припадници америчке приватне војне компаније Селипорт Глобал.
- Три ракете погодиле су ваздухопловну базу Балад у среду увече - наводи се у саопштењу ирачког ваздухопловства. Напомиње се да није било жртава нити веће материјалне штете.
До недавно је мања борбена група америчког ваздухопловства била смештена у бази Балад, али су касније све јединице међународне коалиције напустиле објекат.
Базе у којима су страционирани Американци се често налазе на мети напада ирачких шиитских група, попут Катаиб Хезболаха. За овај напад још увек нико није преузео одговорност.
Препоручујемо

НОВИ ОКЛОПЊАК ИЗ ЈУЖНЕ АМЕРИКЕ: Модификација француског лаког тенка са шест топова
09. 06. 2021. у 20:58

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"
РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.
10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем
ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.
10. 08. 2025. у 18:11

Овако изгледа кућа Милана Борјана која је демолирана: Лопов однео и снимач видео надзора (ФОТО)
"ХВАЛА полицији града Београда на брзој реакцији и сјајном односу према послу."
11. 08. 2025. у 09:52
Коментари (0)