НЕСВАКИДАШЊА ФОТОГРАФИЈА ПУТИНА: Погледајте како је руски председник изгледао пре тачно 20 година (ФОТО)
НА друштвеним мрежама појавила се фотографија руског председника Владимира Путина настала у лето 2001. године.

Фото: Sergei Savostyanov, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP
Фотографија је настала пре 20 година, на пецању у Санкт Петербургу, а Путин је у друштву Жака Ширака, бившег француског председника.
То је уједно био и један од најпознатијих сусрета двојице лидера.
Лидери Русије и Француске током ове посете присуствовали су и концерту у Великој сали Санкт Петербуршке филхармоније.
После концерта, Владимир Путин и Жак Ширак састали су се у фоајеу Филхармоније са представницима Русије и Француске. Овај неформални форум назван је "Руско-француски дијалог о култури: прошлост, садашњост, будућност".
Током разговора, руски лидер је потврдио спремност Русије да заједно са Европском унијом ради на стварању заједничког европског економског простора и подсетио да таква идеја припада француском председнику Шарлу де Голу, који је говорио о стварању Европе од Атлантика до Урала.
У оквиру руско-француског дијалога о култури пре 20 година, Владимир Путин и Жак Ширак разговарали су са директором Ермитажа, Михаилом Пјотровским, који је и данас на тој позицији.
Руски председник изразио је задовољство начином на који европске земље помажу у модернизацији Ермитажа. На крају неформалног форума, шефови две државе отишли су на трг испред руског музеја, где их је дочекало стотине становника Санкт Петербурга и гостију из Француске.
Препоручујемо

ПЕСКОВ ОДГОВОРИО ЗЕЛЕНСКОМ: Русија нема намеру да у Украјини подиже своју заставу
02. 07. 2021. у 14:39

"ТО ЛИЦЕ, ТЕ УСНЕ..." Трамп поново изазвао пажњу коментаром о својој портпаролки Каролин Левит (28)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поново је доспео у жижу јавности због необичног коментара о изгледу портпаролке Беле куће Каролин Левит.
14. 10. 2025. у 14:48

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.
14. 10. 2025. у 13:06

СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (0)